newyork
29 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ponad 160 tysięcy chętnych na start w maratonie w Nowym Jorku!


Prawie 165 tysięcy osób zgłosiło chęć udziału w tegorocznym Maratonie Nowojorskim. To drugi najlepszy wynik w historii imprezy. Więcej zgłoszeń było tylko w 2020 roku, przed wyścigiem, który został odwołany z powodu epidemii koronawirusa.

Jest kilka sposobów, by wystartować w maratonie. Najlepsi zawodnicy otrzymają kwalifikację na podstawie rekordów życiowych. Odbywa się też losowanie i jeśli chodzi o tę procedurę, to na ten moment tylko 4% chętnych dostąpiło zaszczytu, by pobiec w Nowym Jorku. Zaplanowano jeszcze drugą turę losowania. Innym sposobem, by pobiec 3 listopada, jest zakup charytatywnego numeru startowego. Pewni występu są też zawodnicy, którzy przynajmniej 15 razy startowali w nowojorskim maratonie.

adamkszczot

– „W tym roku obserwujemy ogromny popyt na nasz maraton, ponieważ ludzie na całym świecie nadal łapią bakcyla biegania i chcą poprawić swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne” – mówi Rob Simmelkjaer, dyrektor generalny maratonu w Nowym Jorku.

W ubiegłym roku wystartowały 51 933 osoby i aż 98,9% przekroczyło linię mety w Central Parku. Był to największy maraton w 2023 roku, podczas którego zebrano 61,3 miliona dolarów na cele charytatywne (program charytatywny nowojorskiego maratonu powstał w 2006 roku. Od tego momentu zebrano ponad 520 milionów dolarów).

W tym roku organizatorzy również liczą na występ ponad 50 000 biegaczy.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments