kierunek polska odkrywamy biegow
29 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Sport

kieRUNek Polska! Odkrywamy biegowe Podlasie


Odwiedziliśmy Londyn, Nowy Jork, Walencję, a teraz przyszedł czas na kieRUNek Polska, w ramach którego pragniemy odwiedzać najbardziej rozbiegane miejsca w naszym kraju! Na początek odwiedziliśmy województwo podlaskie, które oferuje niesamowity klimat i piękną przyrodę. To tu mieszkają spokój, natura i sportowy duch, a także niesamowici mieszkańcy regionu.

Dlaczego województwo podlaskie oferuje tak przyjazny klimat do uprawiania sportu? – „Przede wszystkim tu żyją najwspanialsi, najbardziej życzliwi i otwarci ludzie i mówię to naprawdę z pełnym przekonaniem. Ktoś, kto nie przyjechał na Podlasie, nie doznał tej podlaskiej gościnności. Tu jest wspaniała natura, którą można wykorzystać, uprawiając różnego rodzaju dyscypliny sportowe, tu się można wyciszyć, skupić się na swoich zadaniach.” – podsumowuje marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

To na Podlasiu mamy jedne z najlepszych miejsc do uprawiania aktywności: z jednej strony Szlak „Wokół Wigier”, czyli jedną z najpiękniejszych i najbardziej wymagających tras, Uzdrowisko Supraśl, Puszczę Knyszyńską, ale też wiele innych, łącznie ze stolicą regionu, czyli miastem Białystok. To tu przebiega Green Velo, czyli najbardziej spektakularny projekt rowerowy, który przez ponad 2000 kilometrów wiedzie trasami wschodniej Polski.

DSC03432

Odwiedziliśmy z kamerą województwo podlaskie, a Adam Kszczot w roli reportera porozmawiał między innymi ze znakomitymi sportowcami: Anną Bańkowską oraz Kamilą Lićwinko, a także z organizatorem największych biegów na Podlasiu Grzegorzem Kuczyńskim.

Las Zwierzyniecki, Puszcza Knyszyńska, Puszcza Białowieska” to ulubione miejsca biegowe Anny Bańkowskiej, gdzie jak sama twierdzi „chłonie się naturę”. Kamila Lićwinko – medalistka mistrzostw świta w skoku wzwyż – a obecnie przede wszystkim mama, również uwielbia aktywnie spędzać wolny czas. – „Jest duży wachlarz miejsc, są ścieżki rowerowe, które prowadzą przez całe województwo, można to robić z dziećmi, z rodziną, samemu. Jest dużo zajęć dla dzieci, dla dorosłych, w których można uczestniczyć od najmłodszych lat. Sama z Michałem prowadzę akademię, w której zarażamy miłością do lekkiej atletyki”.

DSC03447

Prezes Fundacji Białystok Biega Grzegorz Kuczyński, dodaje, że to, co przyciąga na Podlasie to „przede wszystkim zieleń, natura, coś, czego ludzie szukają, żeby się zresetować. Druga rzecz to bardzo uśmiechnięci ludzie. Jeżeli ktoś chce odpocząć aktywnie, to Podlasie jest najlepsze. To tu od wiosny do jesieni jest mnóstwo biegów, rajdów rowerowych.

W ramach odwiedzin województwa podlaskiego odwiedziliśmy Białystok, Puszczę Knyszyńską, Supraśl czy malownicze trasy biegowe. W kolejnych odcinkach poznamy kolejnych lokalnych sportowych bohaterów oraz niesamowite imprezy biegowe.

Zobaczcie, jak wyglądała nasza wizyta w Podlaskiem!

Materiał powstał współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

kierunekpolska
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments