crosspiemonte
10 grudnia 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Niezwykła trasa przełajowych Mistrzostw Europy poprowadzona przez zamek


28. edycja Mistrzostw Europy w biegach przełajowych odbędzie się w niedzielę 11 grudnia z udziałem najlepszych sportowców z całego kontynentu. Organizatorzy wytyczyli wymagającą, choć dość nietypową trasę, na której rywalizować będą sportowcy. Cała impreza rozegrana zostanie w Parku Mandria, w północno-zachodniej części Turynu, który jest największym zamkniętym parkiem w Europie

course

Trasa biegu to dwie pętle – 500-metrowa i 1500-metrowa, na której rywalizować będą biegacze. Większość trasy to prawdziwy teren przełajowy, czyli miejscami grząskie ścieżki lub trawiaste pola. W ramach dużej pętli mamy również spory podbieg, który zawodnicy będą musieli pokonywać wiele razy.

FjnO9YVWYAA1He3

Najciekawszy, a zarazem dość nietypowy jest jednak fragment trasy poprowadzony przez Zamek La Mandria, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będzie to odcinek około 50 metrów, który biegacze będą pokonywać w zamkniętych pomieszczeniach. Odcinek ten to odcinek halowy, który przechodzi przez pawilon powozów w jednej z zamkowych przybudówek, po czym biegacze wracają na zewnątrz na wymagającą trasę.

FjoF6EEXwAMTpWY
FjpAw sacAAAMZa
FjoF6JJWQAgr4Ig

Nasz kraj reprezentować będzie dziewięć osób. Są to: Sabina Jarząbek, Julia Koralewska, Katarzyna Napiórkowska, Mikołaj Czeronek, Mateusz Gos, Kamil Herzyk, Maciej Megier, Konrad Pogorzelski i Aleksander Wiącek. Pierwszy bieg od godziny 9.35. Pełny harmonogram Mistrzostw Europy w biegach przełajowych.

Organizatorzy zapowiadają transmisję tutaj.

Możliwość komentowania została wyłączona.