niepodległa 5
9 października 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym za darmo! Zapisy trwają


Już 5 listopada 2023 roku po raz kolejny wystartuje Niepodległa Piątka, w ramach której odbędą się również Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km organizowana na PGE Narodowym. W wydarzeniu może wziąć udział 1250 biegaczy i 400 dzieci! Organizatorzy ogłosili, że wszyscy uczestnicy mogą wziąć udział w biegu za darmo, wystarczy się zarejestrować!

W ramach biegów na 5 kilometrów odbędzie się siedem serii. Szósta i siódma przeznaczone są tylko i wyłącznie dla najszybszych zawodników:

  • Kobiety – czas poniżej 20 minut
  • Mężczyźni – czas poniżej 17 minut

Zapisy do dwóch najszybszych serii odbywają się mailowo na adres: kontakt@niepodlegla5.pl. Do pozostałych serii można zapisać się na stronie organizatora www.niepodlegla5.pl.

W poprzednich edycjach na starcie stanęło kilku elitarnych biegaczy, m.in. Monika Jackiewicz brązowa medalistka drużynowo Mistrzostw Europy w maratonie, olimpijka Iwona Bernardelli, Izabela Paszkiewicz, Sabina Jarząbek, Ewa Jagielska czy Reprezentanci Polski Mateusz Kaczor, Aleksander Wiącek, Kamil Karbowiak i Patryk Kozłowski. Także i w tym roku o tytuł najszybszej biegaczki i biegacza w Polsce rywalizować będzie ścisła czołówka.

To jednak nie koniec atrakcji. W tym roku organizatorzy będą starali się zarazić pasją do biegania dzieci w wieku od czterech do 15 lat. Dystans będzie zależał od wieku – najmłodsi pobiegną na 200 m, a nastolatkowie – na tysiąc. Udział w tych biegach będzie bezpłatny.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments