Z63 8528 scaled e1696848811455
9 października 2023 Jakub Jelonek Newsy

Dr Mateusz Janik opowie o regeneracji. Konferencja Biegowe 360 stopni w Zakopanem


Mateusz Janik to lekarz, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu Szpitala Carolina w Warszawie i Gdańsku. Pełni również funkcje kierownika medycznego placówki w Gdańsku. Na co dzień zajmuje się leczeniem urazów i kontuzji sportowców m.in. u biegaczy, kolarzy, lekkoatletów czy tancerzy. Jest autorem licznych artykułów, poradników i wywiadów dla biegaczy. Trenował już zanim zdecydował się zostać lekarzem. Dlatego doskonale rozumie jak wciągający jest to sport i jak ciężko jest gdy nagle z powodów zdrowotnych nie można go uprawiać. Czasami bierze udział w zawodach ze szczególną sympatią do biegów na orientację. Nie raz mierzył się z „królewskim” dystansem w Poznaniu i Warszawie. Chociaż aktualnie preferuje luźne wybiegania z 3 letnim synem i wózkiem sportowym.

W dniach 21-22 października 2023 r. w Zakopanem odbędzie się „Biegowe 360 stopni” – konferencja, w trakcie której wszyscy amatorzy biegania otrzymają kompleksową wiedzę niezbędną do zdrowego uprawiania tego sportu. Dziś o tematykę swojego wystąpienia zapytaliśmy kolejnego z naszych prelegentów – Matuesza Janika, który przybliży w Zakopanem temat regeneracji u biegaczy długodystansowych. Jego wykład zatytułowany będzie: Regeneracja elementem planu treningowego na każdym poziomie – skuteczne metody regeneracji i profilaktyki zdrowotnej.

Lek. Mateusz Janik zaprasza na Konferencję:

Poproszono mnie, żeby podczas „Konferencji Biegowe 360 stopni” poruszyć temat regeneracji – co ona ma wspólnego z ewentualnymi urazami i jak możemy dzięki niej zapobiegać kontuzjom. Przedstawię różne metody regeneracji, takie które możemy wykonać samodzielnie oraz takie, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. Ocenię ich skuteczność oraz wpływ na nasze zdrowie. Jestem lekarzem, ale też biegaczem amatorem. Postaram się, by przedstawione informacje były przystępne dla każdego, tak by zdobytą wiedzę łatwo można było później zastosować w praktyce. W końcu głównym założeniem jest zmniejszenie niepotrzebnych urazów i kontuzji.

Ta konferencja to bezprecedensowe wydarzenie na taką skalę. W jednym miejscu zawodnicy, trenerzy i członkowie sztabu medycznego będą mogli podzielić się swoim doświadczeniem i jednocześnie je skonfrontować. Spodziewam się bardzo ciekawych prezentacji, ale podejrzewam, że najbardziej interesujące będą pytania po wykładach i dyskusje w kuluarach.  

Z63 8528

Zapisy wciąż dostępne!

Wciąż można się zapisywać na konferencję „Biegowe 360 stopni”. W ramach części pakietów istnieje możliwość zakwaterowania w zakopiańskim COS oraz wykupienia pełnego wyżywienia. Dla chętnych przewidziany został również pobyt w pokojach hipoksyjnych, które, jako innowacyjne rozwiązanie, w efektywny sposób imitują warunki wysokogórskie. Możliwy będzie również udział w samej konferencji, bez wykupienia zakwaterowania i wyżywienia. Koszt najtańszego pakietu wynosi tylko sto złotych, a zapisy do udziału w wydarzeniu „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023” przyjmowane są pod adresem mailowym run@aktywnypolak.pl lub przez formularz na oficjalnej stronie wydarzenia (poniżej). Wszystkie szczegóły dotyczące atrakcyjnych pakietów i szczegółowego programu konferencji dostępne są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments