25lat
9 października 2023 Artur Kozłowski Lifestyle

Bieganie.pl kończy 25 lat!


Bieganie.pl powstało w 1998 roku jako … praca domowa licealisty Adama Mazurkiewicza. Od tego czasu przez portal przewinęły się miliony odbiorców. Bieganie.pl szerzyło biegową wiedzę, inspirowało, zachęcało do aktywności, rywalizacji i tworzenia biegowych społeczności. Wielu zapalonych biegaczy stawiało pierwsze kroki właśnie tutaj. Byliśmy zawsze tam, gdzie działo się coś ważnego w biegowym świecie. Poruszaliśmy tematy nie tylko łatwe i przyjemne, ale też trudne i kontrowersyjne, jednak zawsze przyświecała nam ta sama idea motywowania i inspirowania biegowej społeczności.

Bieganie.pl przechodziło wiele faz rozwoju. Początkowo był to mały blog poświęcony bieganiu. Według kalendarium opisanego w 2008 roku przez wieloletniego redaktora naczelnego Adama Kleina, pierwszy artykuł powstał 9 października 1998 roku, więc dokładnie 25 lat temu. Były to czasy kiedy internet dopiero zaczynał zdobywać popularność, a samo bieganie nie miało wtedy zbyt dużej liczby fanów. Bieganie.pl było jednym z niewielu miejsc, gdzie można było pozyskać specjalistyczną wiedzę. W roku 2000 do portalu dołączyło forum, które przez lata było siłą napędową bieganie.pl i do dziś jest jedynym tak dużym biegowym forum w polskim internecie.

Teraz bieganie.pl jest prężnie działającym projektem, który wciąż otwiera się na nowe wyzwania i próbuje stawić czoła coraz większym wyzwaniom. W ramach naszej działalności podstawą działania wciąż są artykuły na portalu oraz działanie forum, ale podążając za trendami, rozwijamy również działalność podcastową i wideo. Mamy również bardzo szerokie grono odbiorców w naszych mediach społecznościowych, gdzie bardzo często rozgrywają się burzliwe dyskusje. Do tego wszystkiego w naszych głowach jest mnóstwo pomysłów na dalszy rozwój, przez co z ogromnymi nadziejami patrzymy w przyszłość.

Bieganie.pl to ludzie. Ludzie tworzący ten portal jako redakcja i całe zaplecze, którego nie ma na pierwszej linii frontu. Ale bieganie.pl to przede wszystkim czytelnicy, widzowie i słuchacze. To dla Was tworzone są wszelkie treści na portalu i to Wam należą się największe podziękowania za te 25 lat wspólnej działalności. Wciąż rosnące grono odbiorców to nas sygnał, że praca, którą wykonujemy, przynosi pozytywne efekty.

Za każdym razem kiedy dostajemy sygnał, że udało nam się kogoś zachęcić do biegania, zainspirować ciekawym wywiadem lub pokazaniem nowej szkoły treningowej, czujemy w duchu, że robimy dobrą robotę. Przy tak dużym wyzwaniu nigdy nie unikniemy błędów i niedoskonałości, ale wierzymy, że dzięki pasji i zaangażowaniu wciąż będziemy razem emocjonować się kolejnymi biegowymi latami razem z Wami.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
Dorota
7 miesięcy temu

Wszystkiego najlepszego 🌝super portal,odwiedzam codziennie. Mnóstwo ciekawych informacji i interesujących spotkań.

Dora
Dora
7 miesięcy temu

Wysoki poziom czerpania wiedzy, szeroki zakres informacji, bardzo ciekawe artykuły 😄👍 Śledzę na bieżąco.Merytorycznie i motywująco 👏 Pozdrawiam autorów i prowadzących.

Artur Kozłowski
Artur Kozłowski

Maratończyk z życiówką 2:10.58, olimpijczyk z Rio de Janeiro, zwycięzca ORLEN Warsaw Marathon...tak było kiedyś, a teraz gość który łapie biegowe endorfiny w przerwach między byciem ojcem, prowadzeniem firmy i dzieleniem się biegowym doświadczeniem, współtwórca aplikacji biegowej www.planbieganie.pl