18 września 2008 Adam Klein Sport

Bieganie.pl ma 10 lat


10birtmm.jpgRok minął. Rok od uruchomienia bieganie.pl w wersji 2.0. Ale nie wiem czy wiecie, że bieganie.pl obchodzi właśnie 10-cio lecie. Tak, nie przesłyszeliście się. Ten serwis powstał w 1998 roku. Stworzył je kolega Adam Mazurkiewicz.
Przez te 10 lat wiele się zmieniło ale nadal bieganie jest dla tych, którzy tu
przychodzą fajne. Ja sam zaczynałem bieganie od tego serwisu. I proszę, jaka kariera, od zera do Naczelnego. 🙂

Przez ostatni rok pokazaliśmy na stronie „kilka” artykułów. Kilka, to znaczy kilkaset, teraz nawet nie wiem ile dokładnie. W ciągu roku z serwisu, który miesięcznie odwiedzało 26 tysięcy unikalnych użytkowników (czerwiec / lipiec 2007) staliśmy się serwisem, który w ostatnim miesiącu odwiedziło 63 tys unikalnych użytkowników. W kilku sytuacjach, byliśmy już wybierani jako jedyny branżowy internetowy partner medialny (np Nike Human Race czy Flora Maraton Warszawski 2008).

Ale nie będę dzisiaj więcej przemawiał, prezentował statystyk i tekstów o najlepszym serwisie itp. itd. Wrzucę za to kilka archiwalnych wpisów Adama Mazurkiewicza, sam czytam to z ciekawością. Czyli jak powstawało bieganie – Kalendarium z lat 1998 – 2003.

Pierwszy wpis jaki znajdziemy w archiwum pochodzi z

9 października 1998
Hej! Po miesięcznej przerwie wracamy do „Biegania”… Chcielibyśmy podziękować za pierwsze listy Piotrowi, Bartowi i Dariuszowi – przyjemnie jest dostać pierwszy odzew 🙂

Tym razem zapraszamy do dokończenia lektury poradnika dla początkujących i zapraszamy do nowego artykułu który udało nam się wysmażyć: tekstu o butach do biegania

(widać była jakaś awaria ??)

Dalej będę trochę skakał.

29 listopada 1998
Biegaliśmy bez butów! W lesie i po śniegu! Było fantastycznie! Aby Was zachęcić do własnych prób zebrałem sporo materiałów na artukuł o bieganiu na bosaka. Właściwie zaczynanie zimą nie jest zalecane, ale jeśli ktoś z Was nie boi się śniegu – namawiam. Dodaliśmy do „Biegania” osobny dział na linki, który się będzie niewątpliwie rozrastał. Niestety, na kalendarz i artykuł o bieganiu celowym musicie jeszcze poczekać…

10 stycznia 1999
Witamy w nowym roku i życzymy wielu wspaniałych kilometrów jeszcze przed rokiem 2000! Tym razem oferujemy Wam usprawniony kalendarz na styczeń i luty. Mamy na ten rok mnóstwo planów, więc jeśli chcecie wiedzieć więcej – zostańcie z nami!

24 marca 1999
Gonimy dalej! Jak się wam podoba nasze nowe logo? Tym razem pojawia się kalendarz do końca kwietnia. Teraz pora na spełnianie życzeń… ale jeszcze nie jutro, lecz w ciągu najbliższych 10 dni (patrz wyżej). Cześć!

1 czerwca 1999
I mamy nowy miesiąc! A kalendarza nie ma… jeszcze trochę cierpliwości, dzięki pomocy Marcina „Cinka” już niedługo się pojawi…

A w „Bieganiu” ruch! Nawiązałem kontakt z Andrzejem Smakiem i Michałem Walczewskim, którym gorąco dziękuję za ich teksty. Możecie je znaleźć w dziale artykuły.

Całe szczęście, że nabieram wprawy w HTML-u i robienie uaktualnień idzie mi coraz szybciej. Jeśli chcecie zobaczyć jakich programów używam – zerknijcie do działu info. Nie martw się Mieszko – niebawem uaktualnię kalendarz… 😉

14 – 19 czerwca 1999 ………….
No i jeszcze jedno: 15 czerwca „Bieganie” odwiedziła tysięczna osoba!


27 września 1999

No i stało się! Bieganie zostało odwiedzone już 2000 razy! A na dodatek obchodzi swoje pierwsze urodziny…

Jesteśmy dumni z tego wyniku, a jeszcze bardziej z tego, że drugi tysiąc przybył nam w czasie dwa razy krótszym niż poprzedni. W tej chwili nasza witryna jest odwiedzana średnio 15 razy dziennie.

Kochani! To dzięki Wam powstała podczas spotkania WWW-wielbiciela i biegacza pojedyncza strona zaczęła systematycznie rosnąć i nabierać ambicji. Swoje istnienie Bieganie zawdzięcza zwłaszcza tym z Was, którzy wspomagają nas tekstami (patrz dział info), pomysłami i komentarzami.

Dziękujemy i tak jak Wy życzycie nam w swoich listach wytrwania w pracy nad Bieganiem tak i my życzymy Wam coraz większej radości z odwiedzania tej witryny.

Możecie liczyć na coraz więcej.

23 października 1999
Bieganie ma już 50 stałych czytelników! Jesteśmy dumni z tego wyniku – wypracowanie go zajęło nam rok.

Dzisiaj – jak widać – uproszczenie strony tytułowej oraz drobne zmiany w dziale inni o bieganiu.

Biegacze z klubu Meta zapraszają na swoją witrynę gdzie oprócz informacji o klubie można znaleźć wyniki i opis rozegranego 16 października III Biegu o Nóż Komandosa.

10 listopada 1999
3000 odwiedzin! Jesteśmy odwiedzani coraz częściej, ponad 20 razy dziennie. Dziękujemy wszystkim wiernym czytelnikom. Wciąż przygotowujemy nowe materiały i zmiany w witrynie. Mam nadzieję, że kolejne tysiące odwiedzin będą Wam mijać z nami coraz milej (i coraz szybciej ;-).

Przy okazji parę słów o naszych planach. Przede wszystkim chcemy wprowadzić interaktywne forum dzięki któremu będziemy mogli wszyscy razem porozmawiać.

1 grudnia 1999
Kolejna nowość to witryna Michała Walczewskiego z klubu Grunwald 1411. Zapewne czytaliście teksty Michała w dziale Artykuły. Na jego stronach możecie znaleźć ranking imprez biegowych. Ma on ścisłe reguły przyznawania punktacji i zapowiada się naprawdę interesująco.

17 stycznia 2000
Piotr Benecki przysłał do nas prośbę o przysłanie dzienników treningowych. Chciałby stworzyć coś w rodzaju internetowej bazy metod treningowych. Jeżeli możecie pomóc – wysyłajcie swoje dzienniki i rekordy (plus dane o sobie) na nasz adres.

3 stycznia 2000
Umieściłem Bieganie na liście przebojów Wirtualnej Polski. Oddawać głosy możecie klikając na obrazek po lewej stronie. Może uda się nam być na topie? Byłby to chyba nienajgorszy sposób popularyzowania biegania. Spróbujcie!

4,5 kwietnia 2000
Chyba się obraziłem. Usunąłem znaczki do głosowania na Bieganie w Liście Przebojów Wirtualnej Polski. Wiem, że głosowanie nie było wygodne, ale 4 głosy na 3500 odwiedzających to żenująco mało. Wstydźcie się!

14 kwietnia 2000
Wreszcie, wreszcie, wreszcie! Miałem uaktualnić Bieganie za trzy dni ale…

Nowe forum jest już otwarte i działa! Mamy prawdziwy message board! Drugi tekst przysłał nam stary wyjadacz Ryszard Łukaszewicz. Mimo że biega już od 16 lat, nie może zaakceptować bzdurnego wymogu przynoszenia zaświadczeń lekarskich na polskie biegi – i ma rację!

9 czerwca 2000
Witam i zapraszam wszystkich – zwłaszcza żółtodziobów – do nowego działu Biegania. Nazywa się on Zacznij biegać! i znajdziecie w nim tekst z dziesięcioma zachętami do biegania oraz odkurzony poradnik dla początkujących.

14 czerwca 2000
Cześć! Bieganie przeobraża się powoli, ale ciągle. Tym razem możecie zaobserwować kolejny etap przemian: powstał dział Sprzet w którym będzie mowa o… sami wiecie o czym. Na rozgrzewkę pojawia się w nim ciekawy artykuł o nowoczesnym stroju biegacza. Tekst przesłał Radek Wieliczko.

5 lipca 2000
Witam! Dzisiaj w Bieganiu mamy specjalny dodatek, a w nim wypowiedź profesora Leszka Balcerowicza – specjalnie dla naszego serwisu! Przeczytajcie koniecznie!

18 września 2000
Zimno, zimniej, coraz zimniej… a w Bieganiu – gorąco: pojawia się nowość – kolumny Pawła Zacha, który już wielokrotnie był pomocny przy budowaniu tej witryny. Na razie możecie przeczytać trochę jego starszych tekstów, ale mówię wam: warto!

24 listopada 2000
Niedawno przeczytałem że w USA 46% regularnie biegających stanowią kobiety. Spoglądając na nasze biegi uliczne i ścieżki treningowe nie trudno zuważyć że proporcja kobiet do mężczyzn jest wśród rodzimych biegaczy o wiele niższa. Dlaczego? Czy panie mają mniej czasu? Może się boją wałęsać po ulicy? A może kobiecie nie wypada uprawiać sportu, no może poza aerobikiem? Zapraszam do wypowiadania sie w Forum – zwłaszcza Was, drogie panie.

26 marca 2001
Tym, którzy nie śledzili dyskusji w Forum w marcu polecam opublikowane w formie artykułów teksty Ryszarda Szula, który nie tylko jest fachowcem nie od parady ale i umie się dzielić swoją wiedzą w przystępny sposób. Jego artykuły znajdziecie w działach Trening oraz Zdrowie.

14 czerwca 2001
W podziękowaniu chciałbym pokazać Wam (wiem, wiem, mogłem to zrobić wcześniej) zdjęcie z dedykacją Małgorzaty Sobańskiej – specjalnie dla Was!

29 sierpnia 2001
Zapraszam wszystkich do nowego, autorskiego działu Wojtka Wysockiego. Ponieważ istnieje archiwum jego tekstów – spodziewajcie się regularnego rozszerzania tego działu!

17 marca 2002
No i z tygodnika serwis zrobił się kwartalnikiem… wszystkim, którzy nie natrafili na moje wyjaśnienia i którzy nie korespondowali ze mną w tej sprawie pragnę wyjaśnić że: zwłoki w aktualizacjach nie są znakiem zniechęcenia czy braku motywacji. Absolutnie! Po prostu nastał dla mnie rok pracy przez duże „P” z wiadomymi konsekwencjami. Nie zwieszam jednak rąk i dziękuję wszystkim tym, którzy oferują swoją pomoc – będę z niej korzystał w miarę możliwości i ulepszania programowych „pleców” serwisu.

16 września 2003
Niektórzy już podejrzewają, że nie istnieję… a mój poprzedni komentarz o zmianie tygodnika na kwartalnik trzeba chyba uaktualnić na rocznik… jednak dziś nie pora na tłumaczenia, a na podziękowania.

—————————-

Potem nastąpiła przerwa która trwała do 11 września 2007 roku kiedy to właśnie uruchomiliśmy wersję 2.0.

Szczególnie dziękuję za rok współpracy:

Piotrkowi Łudzikowi

Michałowi Jaroszowi

Marcinowi Nagórkowi

Oli Szmigiel

Krzyśkowi Janikowi

Jurkowi Skarżyńskiemu

Beacie Andres

Jarkowi Gniewkowi

Kubie Jelonkowi

Konradowi Witkowi

Ewie Witek

Uli Molduano-Klein

Wojtkowi Wysockiemu

Bartoshowi

Edycie, Ruhowi, Piotrowi79

Marysi Derezińskiej

Renacie Gawędzie + jej teamowi

Michałowi Kukule

Grzegorzowi Turkowskiemu

Piotrowi Beneckiemu

Redakcji, wszystkim czytelnikom, zawodnikom oraz Bieganiu i bieganiu w ogóle życzę 100 lat !!!

Możliwość komentowania została wyłączona.

adam klein
Adam Klein

Redaktor Naczelny bieganie.pl w latach 2007-2019