Stadion
12 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Największe polskie gwiazdy lekkoatletyki wezmą udział w Memoriale Czesława Cybulskiego


Przed nami jedno z ważniejszych wydarzeń w polskim kalendarzu lekkoatletycznym – Memoriał Czesława Cybulskiego, który od 2019 roku przyciąga tłumy kibiców, a wysoką frekwencję zapewnia mocna obsada lekkoatletów. Tegoroczna edycja odbędzie się 23 czerwca 2024 roku na stadionie lekkoatletycznym na poznańskim Golęcinie i zapowiada się bardzo emocjonująco. Program zapełnia się konkurencjami, w których swój udział zapowiedziały największe gwiazdy Królowej Sportu.

Jedną z największych atrakcji będzie występ trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem, szykującej się do obrony tytułu mistrzyni olimpijskiej, Anity Włodarczyk. Swój występ potwierdził także wysoko latający rekordzista Polski w skoku o tyczce, Piotr Lisek, który z pewnością będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

Rozgrywane w ramach cyklu World Athletics Continental Tour Silver zawody będą jedną z ostatnich okazji do kibicowania polskim i zagranicznym sportowcom przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu.

Fani lekkiej atletyki będą mogli podziwiać również sportowców, którzy już wcześniej potwierdzili swój udział w imprezie, m.in.: była podopieczna trenera Czesława Cybulskiego – Malwina Kopron, Justyna Święty-Ersetic, Paweł Fajdek oraz świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Europy w Rzymie: Natalia Kaczmarek (złoto w biegu na 400 m), Pia Skrzyszowska (brąz na 100 m ppł) i Wojciech Nowicki (złoto w rzucie młotem).

Dla nas to duży zaszczyt móc gościć na zawodach tak utytułowanych lekkoatletów. Z Piotrkiem widzimy się na Golęcinie co roku, a Anitę będziemy mieli okazję podziwiać na naszym mityngu po raz drugi. Myślę, że sportowych emocji nie zabraknie. Jeśli nie przeszkodzi pogoda, zapowiadają się świetne wyniki ” – mówi dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Łukasz Miadziołko.

Warto odwiedzić stronę internetową www.memorialcybulskiego.pl , gdzie na bieżąco aktualizowana będzie obsada oraz program zawodów. Na niej również można znaleźć wszystkie przydatne informacje oraz wskazówki dotyczące dojazdu na Golęcin. Sprzedaż biletów prowadzona jest wyłącznie online za pośrednictwem platformy tobilet.pl, a ich koszt to 25 zł (bilet normalny) oraz 15 zł (bilet ulgowy). Na dodatkowe zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym Miasta Poznań oraz członkowie programu okpoznan.pl.

Zainteresowanie zobaczeniem reprezentantów Polski, którzy za niedługo będą walczyć o medale olimpijskie, jest bardzo duże. Wejściówek na sektor B już nie ma, ale w dalszym ciągu w sprzedaży są bilety na pozostałe sektory.

Sponsorzy zawodów: Orlen, AdRunaLine Sports.

Partnerzy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, European Athletics, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Browar Fortuna, TVP Sport, Garden City, Grupa Bemo.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments