matthew seidel banana1 1200x675 1
18 kwietnia 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Najszybszy owoc podczas maratonu w Bostonie

To mój pierwszy maraton w Bostonie i nie mógłbym sobie wyobrazić lepszego sposobu, by go ukończyć – powiedział Matthew Seidel, który w stroju banana przebiegł królewski dystans w czasie 2:35:38. To nowy Rekord Guinnessa.

Poprzedni rekord najszybszego maratonu w stroju owocu należał do Amerykanina Jordana Maddocksa, który w 2020 roku przebiegł Rock n’ Roll Arizona Marathon w czasie 2:41:27 (w 2022 roku Maddocks zdobył również tytuł najszybszego maratonu na świecie w stroju warzywa, kiedy to przebiegł w czasei 2:44:12 jako marchewka, również w Rock n’ Roll Arizona Marathon).

Seidel powiedział, że choć biegał już wcześniej w stroju banana, to nigdy nie przebiegł pełnego dystansu maratonu. Przyznał, że w Bostonie zaczął mu doskwierać upał już na 5 kilometrze, ale wsparciem dla niego byli kibice, którzy wspierali kreatywnego biegacza.

Na trasie liczącej 42 195 metrów startował czwarty raz w życiu. Jego rekord życiowy w zwykłym, biegowym stroju wynosi 2 godziny i 21 minut.

27-latek trenował lekkoatletykę na Uniwersytecie w Seattle, gdzie specjalizował się w biegach przełajowych. Teraz startuje nawet w ultramaratonach. W lutym zajął 19. miejsce w wyścigu Black Canyon Ultras na 100 kilometrów, który odbył się w mieście Mayer.

Dodajmy, że Seidal nie lubi jeść bananów, a woli je jedynie personifikować.