new balance
30 września 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostwa świata w biegach ulicznych. Ruszyły zapisy


Można się już zapisywać na 1. Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych w Rydze. Impreza odbędzie się na przełomie września i października przyszłego roku.

Będzie to jedna z największych biegowych imprez w historii krajów bałtyckich. Poznamy mistrzów świata w biegach na milę, 5 km i w półmaratonie. Obok zawodników elitarnych wystartują amatorzy z co najmniej 100 krajów. Orgnizatorzy liczą na przyjęcie nawet 30 000 biegaczy.

Ryga otrzymała nominację do organizacji mistrzostw świata w lipcu ubiegłego roku. Gospodarze liczą, że wydarzenie wypromuje kraj, a także wpłynie na wzrost zainteresowania lekkoatletyką.

Mistrzostwa są wspierane przez Radę Miasta Rygi, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Łotewską Agencję Inwestycji i Rozwoju oraz Rimi Riga Marathon.

newbalancemile

Naszym celem jest ukształtowanie pierwszych Mistrzostw Świata w Biegach Ulicznych w Rydze jako wspaniałego doświadczenia zarówno dla elity, jak i dla biegaczy amatorów. Nowy format mistrzostw pokaże siłę biegów ulicznych i masowego uczestnictwa, zainspiruje młode pokolenia i napędzi turystykę sportową. Spodziewamy się rekordowej międzynarodowej frekwencji i nie możemy się doczekać, aby powitać fanów biegania w Rydze w 2023 roku – mówi przewodniczący World Athletics Sebastian Coe.

Fakt, że nowy format mistrzostw pozwala każdemu miłośnikowi biegania zdobyć prawdziwy medal mistrzostw świata wydaje się wręcz niewiarygodny. W jakim innym sporcie byłoby to możliwe? Tylko w bieganiu. Dlatego pierwsze Mistrzostwa Świata w Biegach Ulicznych w Rydze są spełnieniem marzeń lokalnego komitetu organizacyjnego. Mistrzostwa w tym formacie odegrają kluczową rolę w popularyzacji lekkoatletyki i dadzą Rydze szansę zabłysnąć na światowej scenie biegowej – dodaje Aigars Nords, szef zespołu organizacyjnego Mistrzostw Świata w Biegach Ulicznych Ryga 23.

Organizatorzy rozpoczęli już szeroko zakrojoną kampanię i slogan – „Ryga: Światowa Stolica Biegania”, który widnieje w najważniejszych miejscach turystycznych Rygi.

Zapisy TUTAJ

Możliwość komentowania została wyłączona.