triathlon
7 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Mistrzostw Świata Ironman Kona 2022- są medale dla Polski!

Kona- miejsce kultu triathlonistów z całego świata. To właśnie tam odbywają się najważniejsze i najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe  – mistrzostwa świata IRONMAN na długim dystansie.

W tym roku wydarzenie zostało podzielone na dwa dni: profesjonalne kobiety ścigały się w czwartek, 6 października, a zawodowi mężczyźni na linii startu staną w sobotę 8 października 2022 . Amatorzy podzieleni na grupy wiekowe również zostali rozdzieleni na dwa dni startowe: w czwartek oprócz pań do rywalizacji stanęli również panowie z grup wiekowych M25-29 oraz +50.  Reszta amatorów stanie do wyzwania w sobotę.

Po trzech latach przerwy spowodowanych pandemią, start za sobą mają już kobiety. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych wyników PRO KOBIET 2022 Ironman Kona World Championship

Medale dla Magdaleny Lenz oraz Marcina Koniecznego

W tym roku do Kona wybrała się bardzo liczna reprezentacja z Polski.  Aż 89 osób spełniło wymagania i mogło zakwalifikować się do startu w MŚ w Konie. 6 października na starcie stanęło 33 naszych zawodników, natomiast 56 zawodników na linii mety zamelduje się w sobotę.

Znakomitym wynikiem może pochwalić się Magdalena Lenz, która linię mety przekroczyła ze znakomitym czasem 9:37:29. Tym samym została nie tylko mistrzynią świata AG K30-34, ale również była najszybszą amatorką OPEN.  Warto wspomnieć, że mistrzostwa świata IRONMAN  były dla Magdy debiutem na zawodach tej rangi oraz dopiero drugim  startem na tym dystansie.

Start Magdaleny Lenz w liczbach:
pływanie: 1:04:17 / T1: 3:35 / rower: 5:05:14 / T2: 2:56 / bieg: 3:13:14 / finisz: 9:37:29

Medalem mistrzostwa świata IRONMAN na długim dystansie może pochwalić się również Marcin Konieczny, który 6 października zdobył srebrny krążek i tym samym został wicemistrzem świata IRONMAN Kona 2022 w kategorii 50-54, w wieku 50 lat. Złoto zdobył Duńczyk Ulrik Jespersena. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy medal na zawodach tej rangi dla Marcina. Tytuł mistrza świata Ironman zdobył już pięć lat temu, kiedy zwyciężył w kategorii wiekowej M45-49.

Start Marcina Koniecznego w liczbach:

Trzymamy kciuki za pozostałych polskich reprezentantów, a w szczególności za Roberta Wilkowieckiego, który jest jedynym zawodnikiem z Polski, który wystartuje na Mistrzostwach Świata w Konie w kategorii PRO. Polak wygrał slota PRO na Hawaje w trakcie ME IRONMAN rozgrywanych we Frankfurcie, gdzie zajął 2 miejsce.