bieg niepodległości
7 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Ruszyły zapisy na kultowy 32. Bieg Niepodległości


Już od dziś można zapisać się na największy bieg na 10 km – Bieg Niepodległości. Fundacja „Maraton Warszawski” wraz z Aktywną Warszawą właśnie otworzyły rejestrację na najpopularniejszy bieg Warszawskiej Triady Biegowej. 32. Bieg Niepodległości odbędzie się tradycyjnie 11 listopada, a jego uczestnicy zmierzą się z dystansem 10 km. Towarzyszyć mu będzie kategoria nordic walking na dystansie 6,5 kilometra oraz bieg dla młodzieży w wieku 10-14 na dystansie 1918 metrów. Symboliczny start nastąpi o godzinie 11:11. Nie odkładaj rejestracji na później i dołącz do uczestników już dziś!

Dla wielu biegaczy udział w Biegu Niepodległości to obowiązkowy punkt w kalendarzu. Stolica przyciąga zawodników z całej Polski nie tylko swoją lokalizacją, ale również niesamowitą atmosferą biegu, szybką trasą i wyjątkową oprawą. Przekonaj się, co czeka na biegaczy w Warszawie podczas tegorocznego Święta Niepodległości.

Prawdziwe biegowe święto

Bieg Niepodległości w Warszawie to impreza o ogromnej popularności. Na starcie regularnie melduje się kilkanaście tysięcy osób, by w ten sposób uczcić to wyjątkowe święto, poczuć siłę wspólnoty czy też zakończyć mocnym akcentem biegowy sezon. Wielokrotnie w mediach prezentowano piękne obrazki biało-czerwonej fali biegaczy, podążającej ulicami Warszawy. Nie inaczej będzie i w tym roku. Na uczestników oraz kibiców czeka wyjątkowa oprawa, a zanim biegacze ruszą na trasę, wspólnie odśpiewają hymn Polski.

Impreza jest pełna symboliki, a sam start biegu następuje o godz. 11:11. Uczestnicy przy zapisie będą mieli możliwość zakupu białej lub czerwonej koszulki startowej, by podczas biegu utworzyć wraz z tysiącami innych biegaczy wielką biało-czerwoną flagę. Sam bieg należy także do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”, obok Biegu Konstytucji 3-go Maja i Biegu Powstania Warszawskiego. Zwłaszcza dla tych osób, które mają w tym roku na swoim koncie udział w tych 2 imprezach, start w 32. Biegu Niepodległości powinien stanowić wręcz obowiązkowy punkt w biegowym kalendarzu. Zwłaszcza, jeżeli walczą o jak najlepsze wyniki w Lidze Mistrzów Warszawy.

Dla każdego coś aktywnego

Bieg Niepodległości w Warszawie jest skierowany w zasadzie do wszystkich, nie tylko tych regularnie uprawiających bieganie. Dystans 10 km sprawia, że jest to idealna propozycja zarówno dla zaawansowanych, jak i zupełnie początkujących biegaczy. Osoby, które wolą nordic walking zamiast biegania, mogą stać się częścią wydarzenia. Uczestnicy tej formy aktywności będą mieli do pokonania 6,5 km.

Jednocześnie 32. Bieg Niepodległości w Warszawie to okazja, by zarażać pasją do sportu także młode pokolenie. Z tej okazji rozegrana zostanie Mila Niepodległości, na symbolicznym dystansie 1918 metrów. W tym biegu będą mogły wziąć udział dzieci w wieku 10-14 lat. Start i meta wszystkich rozegranych tego dnia biegów będzie znajdować się w tym samym miejscu – na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki.

Trasa sprzyjająca rekordom

Trasa listopadowego biegu to jeden z kluczowych czynników, który przyciąga biegaczy z całej Polski do Warszawy, aby wspólnie uczcić Święto Niepodległości. Bieg Niepodległości cechuje niezwykle szybka, płaska i dogodna do ustanawiania rekordów nawierzchnia. Start i meta tradycyjnie będą znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Biegacze będą przemieszczać się Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrót nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej, a do pokonania zostanie już tylko dystans przebyty dotychczas, jedynie w przeciwnym kierunku. Możliwość osiągania wymarzonych rezultatów ułatwiają również liczne strefy startowe podzielone według czasów. Ze względu na fakt, że trasa przebiega głównymi ulicami stolicy, na każdym jej fragmencie można liczyć na gorący doping licznych kibiców.

Zapisz się na 32. Bieg Niepodległości

Zapisy na 32. Biegu Niepodległości w Warszawie ruszyły dziś o symbolicznej godzinie 11:11. Mimo, że uczestnicy mają jeszcze ponad miesiąc na dołączenie do tegorocznego biegu, nie warto zwlekać z rejestracją. Wszystko, dlatego, że im wcześniej się zapiszemy, tym mniej zapłacimy za pakiet. W ciągu pierwszej godziny od uruchomienia zapisów numery startowe zagwarantowało sobie ponad 1000 osób! Rejestracja na wszystkie wydarzenia odbywa się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Biuro Zawodów będzie czynne w dniach 8-10 listopada w godz. 12:00-20:00 w centrum handlowym Westfield Arkadia. To szczególnie istotna informacja dla mieszkańców Warszawy, bowiem to jedyne dni, kiedy mogą osobiście odebrać pakiety startowe. Osoby spoza stolicy będą mogły odebrać pakiet także w dniu biegu w godzinach 8:00-10:30.

Do zobaczenia na trasie!

Do tego, że warto wziąć udział w Warszawskim Biegu Niepodległości nie trzeba namawiać żadnego pasjonata biegania. To impreza ze wszech miar wyjątkowa, mająca unikalną atmosferę i będąca dla biegaczy prawdziwym świętem. Tegoroczna, 32. już odsłona ma jednak dodatkowy smaczek, a to za sprawą połączenia sił Aktywnej Warszawy i Fundacji „Maraton Warszawski” przy organizacji tego biegu. Tym samym, możemy być pewni, że pod względem organizacyjnym, 32. Bieg Niepodległości w Warszawie będzie imprezą na naprawdę światowym poziomie. Do zobaczenia na trasie 11 listopada!  

Możliwość komentowania została wyłączona.