GIU3kJGW8AAcgfE
21 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Medale nie dojechały, więc uczestnicy biegu dostali na mecie ciasteczka

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas mistrzostw Szkocji w półmaratonie. Na mecie na zawodników czekał wyjątkowy medal wykonany przez lokalną piekarnię, a wszystko to przez atak bojowników na Morzu Czerwonym.

Zawody odbywały się w miejscowości Inverness i początkowo planowano nagrodzić biegaczy tradycyjnymi medalami oraz koszulkami. Pakiet startowy nie dotarł jednak na imprezę, a to z powodu ataku rebeliantów Huti na Morzu Czerwonym. Wiele firm żeglugowych postanowiło zmienić trasy swoich kontenerowców i płynąć wokół RPA. Przez to transport koszulek i medali został opóźniony.

W tej sytuacji na ratunek przyszła piekarnia Harry Gow Bakery, która dostarczyła ponad 4000 ciastek dla zawodników. Wypieki zostały tak wykonane, by odzwierciedlić projekt oryginalnego medalu.

Tegoroczne mistrzostwa w Szkocji miały rekordową frekwencję. Półmaraton i dystans 5 kilometrów pokonało 4240 osób. Spóźniony pakiet startowy ma trafić do uczestników do końca marca.

Ciasteczkowe medale okazały się doskonałym zabiegiem marketingowym i przysporzyły piekarni dużej sympatii. Niewykluczone, że za rok na uczestników szkockiego półmaratonu będzie czekać podobny poczęstunek.