ISTAF Indoor DUS Szymanski Foto Lukas Schulze 463 qra7qk
5 lutego 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Jakub Szymański z rekordem Polski

Podczas mityngu ISTAF Indoor Düsseldorf Jakub Szymański ustanowił halowy rekord Pokski w biegu na 60 metrów przez płotki. Polak pobiegł w czasie 7,47 i zajął pierwsze miejsce.

Szymański osiągniętym wynikiem stanął na czele światowych tabel. Niestety kilka godzin po biegu Polaka szybciej pobiegł Amerykanin Grant Holloway, który uzyskał w Bostonie czas 7,35. Szymańskiego zobaczymy we wtorek podczas mitingu Copernicus Cup w Toruniu, więc będzie miał okazję, żeby powalcyć o wyśrubowanie rekordu.

Drugi w Dusseldorfie był kolejny z Polaków Krzysztof Kiljan (7.66). Szybciej do mety dobiegł Hiszpan Asier Martinez (7,49), ale wystartował „pod protestem” i został później zdyskwalifikowany za falstart.

6MARTÍNEZ AsierHiszpaniaDSQ

Poprzedni rekord Polski w biegu na 60 metrów przez płotki należał do Damiana Czykiera, który dwa lata temu miał o 0,01 sekundy gorszy rezultat.

Na zawodach w Düsseldorfie Piotr Lisek wygrał konkurs skoku o tyczce z wynikiem 5.75 m. To jego najlepszy wynik w sezonie. Polak pokonał dwukrotnego mistrza świata Sama Kendricksa. Amerykanin zaliczył taką samą wysokość, ale miał więcej zrzutek.

Niemieckie zawody należały do cyklu World Athletics Indoor Tour z kategorią Silver. We wtorek w Toruniu odbędzie się kolejny mityng z tego cyklu, tym razem w kategorii Gold.