5 lipca 2024 Iza Żaczek Newsy

Jakob Ingebrigtsen Celuje w Rekord Świata na 3000 m podczas Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej


Jakob Ingebrigtsen weźmie udział w tegorocznym Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się 25 sierpnia na Stadionie Śląskim. Rekordzista Europy w biegu na 1500 metrów planuje pobić rekord świata na dystansie 3000 metrów podczas zawodów Diamentowej Ligi.

Diamentowa Liga 2024 na Stadionie Śląskim to jedne z najważniejszych i największych zawodów w tej części Europy. Występ 25 sierpnia w Kotle Czarownic już potwierdzili Armand Duplantis oraz Femke Bol. Do grona gwiazd dołączył teraz norweski lekkoatleta, Jakob Ingebrigtsen. Co najważniejsze, w wydarzeniu wezmą udział także nasi reprezentanci, m.in. Natalia Kaczmarek oraz Ewa Swoboda.

Po imponującym występie na Memoriale Kamili Skolimowskiej w 2023 roku, gdzie Ingebrigtsen ustanowił nowy rekord Europy w biegu na 1500 metrów z czasem 3:27,14, norweski biegacz i jego zespół wiedzieli, że powrót do Chorzowa to tylko kwestia czasu. Podczas tamtego wyścigu, który odbył się tuż przed wyjazdem na mistrzostwa świata w Budapeszcie, Ingebrigtsena dopingowało 30 tysięcy fanów, pokazując, że polska publiczność docenia nie tylko rodzimych zawodników czy gwiazdy pokroju Armanda Duplantisa.

„To geniusz. Chciałabym biegać tak jak on. Jestem jego wielką fanką! Ma lekkość i dar, z którego korzysta” – komplementowała Sofia Ennaoui w programie „Lekka Gadka” na kanale YouTube.
„Jego jako zawodnika nie sposób nie szanować. Styl, który ma: odwagę, bezkompromisowość i luz, pociąga widownię” – dodawał w nagraniu Marcin Lewandowski.

Teraz Jakob Ingebrigtsen, mistrz olimpijski z Tokio i dwukrotny mistrz świata na 5000 m, będący w znakomitej formie, ponownie zmierzy się z wyzwaniem w Chorzowie, tym razem celując w rekord świata na dystansie 3000 metrów.

źródło: X/Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments