Miniatura na glowna
6 lipca 2024 Bartłomiej Falkowski Audio

Wyczynowe bieganie amatorki – Ela Glinka. Podcast Bieganie.pl


Elżbieta Glinka to zawodniczka, która w krótkim czasie z amatorskiego biegania weszła do polskiej czołówki. Jej wynik 16:38 uzyskany podczas AR Mokotowskiej Piątki to czas, który w przypadku biegaczki wywodzącej się z amatorskiego świata jest wprost fenomenalny.

Taki wynik podczas ostatnich Mistrzostw Polski w biegu na 5 kilometrów dawałby srebrny medal. O tym, jak wyglądała droga biegaczki od pierwszych treningów do tego rezultatu, jak układa się jej trening z Mikołajem Raczyńskim i co oznacza jej wynik, porozmawialiśmy w studio Bieganie.pl.

Z tej rozmowy dowiesz się m.in.:

  • Jak wyglądał rekordowy bieg Eli Glinki;
  • W jaki sposób porównać wyniki kobiet i mężczyzn;
  • Kiedy zdecydowała się na trenera;
  • Jak wyglądają jej treningi;
  • Która jednostka była przerażająca;
  • Jak godzi życie zawodowe z bieganiem;
  • Gdzie Ela zadebiutuje w maratonie.

Rozmowę prowadzi Bartłomiej Falkowski

Zapraszamy Cię do wysłuchania tej inspirującej i ciekawej rozmowy!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Seba
Seba
6 dni temu

Jak Pan Redaktor zrobi wywiad to, aż miło się słucha.
Ela Glinka – super dziewczyna.

Martwi mnie jednak PawMach, który w podcascie kiedy o tej Pani wspominano, wręcz się zamlaskal z zazdrości, że go zaraz Dziewczyna dogoni i jak to tak można wnioskować, że to wynik na poziomie męskiego 15 minut ?

إرسال سيرتك

Excellent!

Michał
Michał
4 dni temu

Myślę, że jeszcze może zmienić zdanie na temat wożenia na plecach rywalek, szczególnie kiedy w biegu zabraknie prowadzących panów.

Poza tym trzymam kciuki, takich osób nam trzeba. Amatorów, którzy już depczą po piętach naszym „pro” – może to skłoni ich do refleksji co to do poziomu, w który powinni celować.

bart
bart
4 dni temu

I co Panie Redaktorze, czy dalej uważasz, że będąc amatorem, nie ma czegoś takiego jak talent, a wybitne wyniki są zarezerwowane dla tych z „przeszłością biegową”, czy po prostu kwestia talentu, jeden ma a drugi nie ma. (Oczywiście Ela ewidentnie ma:)?

Bartłomiej Falkowski
Bartłomiej Falkowski

Biegacz o wyczynowych aspiracjach, nauczyciel wychowania fizycznego i wielbiciel ciastek. Lubi podglądać zagranicznych biegaczy i wplatać ich metody treningowe do własnego biegania.