uid d60ea80817944471867b8d3828a6dfd5 width 1200 play 0 pos 0 gs 0 height 678 biegacze na trasie 32 biegu konstytucji 3 maja fot biuro prasowe fundacji maraton warszawski
5 lipca 2024 Iza Żaczek Newsy

Fundacja „Maraton Warszawski” zrywa współpracę z marką 4F z powodu niewywiązania się z umowy


Fundacja „Maraton Warszawski”, organizator masowych imprez w stolicy, poinformowała o zerwaniu umowy z polską marką odzieżową 4F, dotychczasowym partnerem technicznym. Powodem jest niedotrzymanie warunków umowy i dostarczenie koszulek dla biegaczy, które nie zostały wyprodukowane w polskiej szwalni.

Marka 4F była partnerem technicznym tegorocznego 32. Biegu Konstytucji 3 Maja. Fundacja „Maraton Warszawski” wydała oświadczenie o natychmiastowym zerwaniu umowy z marką odzieżową z powodu niespełnienia warunków umowy.

W umowie ustalono, że koszulki dla biegaczy będą produkowane w Polsce, co było bardzo ważnym aspektem dla organizatorów (polskie święto, polski bieg, polskie koszulki). Marka 4F wielokrotnie zapewniała, że tak będzie, co miało tłumaczyć ich wysoką cenę. Jednak po przeprowadzeniu audytu okazało się, że koszulki zostały wyprodukowane w Azji – czytamy w oświadczeniu Fundacji.

Fundacja poinformowała, że mimo wielotygodniowych negocjacji nie udało się nakłonić marki 4F do naprawy szkody, czyli dostarczenia koszulek zgodnych z zamówieniem. W rezultacie byli zmuszeni do zerwania umowy oraz zadeklarowali się do zwrotu pieniędzy wszystkim biegaczom, którzy zakupili oficjalną koszulkę 32. Biegu Konstytucji 3 Maja.

źródło : www.bieg3maja.pl

AKTUALIZACJA: OTCF S.A. Przekazało oświadczenie w odpowiedzi na wypowiedzenie umowy przez Fundację „Maraton Warszawski”. Oto jego pełna treść:

Drodzy uczestnicy 32. Biegu Konstytucji 3 Maja,

Potwierdzamy, że na skutek błędu ludzkiego otrzymaliście koszulki, które nie spełniały standardów zamówienia i były niezgodne z oczekiwaniami organizatora. Przepraszamy Was, Fundację „Maraton Warszawski” oraz „Aktywną Warszawę” za wszelkie niedogodności.

W pełni poczuwamy się do odpowiedzialności za naprawienie szkody. W toku rozmów z Fundacją zaproponowaliśmy, że bezpłatnie dostarczymy Wam nowe koszulki 4F.

Ze złożonej deklaracji zamierzamy się wywiązać. Wszystkich, którzy zakupili koszulki 32. Biegu Konstytucji 3 Maja, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem bieg@otcf.pl, w celu ustalenia szczegółów doręczenia. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2024 roku.

Dodatkowo koszulki dostarczone na bieg organizatorowi – zgodnie z naszą propozycją – zostaną przekazane bezpłatnie. Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że usprawniliśmy procedury, które mają na celu zapobieganie podobnym sytuacjom w przyszłości.

Zespół 4F

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
7 dni temu

Interesujący jest wątek wykrycia wadliwości w wyniku audytu – czy to znaczy, że na koszulkach (na metce) nie było informacji o kraju produkcji? Czy jakiś posiadacz takiej koszulki może to zweryfikować?

Robert
Robert
7 dni temu
Reply to  Grzegorz

To bardzo dobre pytanie …

Andy
Andy
7 dni temu
Reply to  Grzegorz

Pewnie audyt polegał na przeczytaniu metki na koszulce.

Paweł
Paweł
5 dni temu
Reply to  Andy

Właśnie wyjątkowo te koszulki nie posiadają informacji o miejscu produkcji – jest wszyta mała metka w języku polskim o rodzaju materiału.

Tor
Tor
5 dni temu
Reply to  Paweł

Może w wyniku kolejnego błędu ludzkiego usunięto informację o kraju producenta.

Stefan
Stefan
6 dni temu

Całosc kupy sie nie trzyma 🙂 „na skutek bledu ludzkiego otrzymaliscie koszulki, ktore nie spelniaja standardow zamowienia”. Czyli zostaly wyprodukowane inne koszulki, spelniajace kryteria, ale blad ludzki zadecydowal, ze biegacze otrzymali te niewlasciwe? Blad ludzki mogl sprawic ze zamiast 1500 sztuk, zostalo wyprodukowanych 15000 sztuk, ale przeniesienie produkcji z polski do banlgadeszu nie podchodzi pod blad ludzki bo ilosc etpaow realizacji/akceptacji takiego zlecenia wykracza daleko poza bledne klikniecie.

Marian
Marian
5 dni temu

Polska firma🤣

bart
bart
4 dni temu

Ciekawie się rozwija sytuacja. Ja rozumiem, wystąpił błąd ludzki:) Powiedzmy.
Ale „Fundacja poinformowała, że mimo wielotygodniowych negocjacji nie udało się nakłonić marki 4F do naprawy szkody, czyli dostarczenia koszulek zgodnych z zamówieniem. W rezultacie byli zmuszeni do zerwania umowy”
Czyli 4F było tego świadome od dłuższego czasu i nic z tym nie robiło aż poszedł w świat komunikat, że 4F dal ciała.
Kompromitacja totalna. Co za ludzie tam pracują.