kiełbasińaka
2 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Anna Kiełbasińska wśród gwiazd New Balance Indoor Grand Prix w Bostonie


Już w najbliższą sobotę, 4 lutego, Anna Kiełbasińska wystartuje w prestiżowym mityngu „New Balance Indoor Grand Prix”, zaliczanym do cyklu „2023 World Athletics Indoor Tour Gold”. Wystartują tacy znakomici zawodnicy, jak: Sydney McLaughlin-Levrone, Laura Muir, Noah Lyles, Shericka Jackson, Grant Holloway czy Femke Bol.

Niezwykle pasjonująco zapowiada się starcie dwóch mistrzyń świata. Na 60 m McLaughlin zmierzy się z Jackson. Dla obu nie jest to koronny dystans. Amerykanka to specjalistka od 400 m przez płotki. Reprezentantka Jamajki to z kolei mistrzyni świata na 100 m. Obie rywalki może pogodzić Aleia Hobbs. W tym roku pobiegła już w czasie 6,98. To 9. najlepszy wynik w historii. U mężczyzn o zwycięstwo na 60 m będą walczyć mistrz świata na 200 m Lyles oraz brązowy medalista mistrzostw świata na 100 m Trayvon Bromell.

Na nietypowym dystansie 500 m zaprezentuje się Holenderka Bol. Jej konkurentkami będą m.in. Lisanne De Witte, Kendall Ellis i Janieve Russell. Anna Kiełbasińska pobiegnie na równie nietypowym dystansie 300 metrów. Jej rywalkami będą Amerykanki: Lynna Irby, Jenna Prandini, Gabby Thomas.

Na 60 m ppł dojdzie do rewanżu za ostatnie mistrzostwa świata na otwartym stadionie. Mistrz świata na 110 m ppł Holloway zmierzy się z wicemistrzem świata na tym dystansie Treyem Cunninghamem. Dodajmy, że Holloway jest również halowym rekordzistą świata na 60 m ppł (7,29).

Na 3000 m zobaczymy rywalizację pomiędzy Muir i Ciarą Mageean, a w biegu zaprezentuje się również Alicja Konieczek. Obie walczyły o złoty medal na 1500 m podczas mistrzostw Europy. Wówczas lepsza okazała się Brytyjka, a Mageean musiała zadowolić się srebrem.

Możliwość komentowania została wyłączona.