tabor
21 sierpnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Dominik Tabor w finale Golden Trail National Series


Dominik Tabor zwycięstwem w Jesenickym Maratonie przypieczętował swoją kwalifikację do finału Golden Trail National Series, który odbędzie się we Włoszech 19 października podczas Il Golfo dell Isola Trail Race

Znana i prestiżowa światowa seria biegów Golden Trail World Series ma także swoją krajową odmianę – Golden Trail National Series. Stworzono 12 krajowych serii, a do jednej z nich zaliczają się biegi odbywające się w Polsce, Czechach i na Słowacji. 3 kobiety i 3 mężczyzn z najwyższą ilością zebranych punktów otrzymują tzw. Golden Ticket, czyli “wejściówkę” na Wielki Finał  Golden Trail National Series, w ramach którego rywalizować będą zwycięzcy dwunastu serii krajowych. Do końcowej klasyfikacji liczyły się punkty zebrane na dwóch z czterech biegów klasyfikacyjnych i z biegu finałowego, na którym punkty były liczone podwójnie. 

Finałowy bieg serii CZE/SVK/POL odbył się 19 października w Czechach podczas Jesenicky Maraton. Biegacze mieli do pokonania 42 km z łącznym przewyższeniem wynoszącym 1780 m. Z bezpieczną przewagą zwyciężył Dominik Tabor, któremu pokonanie trasy zajęło 3 godziny, 5 minut i 30 sekund. “Dzisiejszy bieg kontrolowałem od startu do mety, narzucając swoje tempo. Już od pierwszego podbiegu biegłem sam, systematycznie powiększając przewagę nad konkurencją. Było bardzo gorąco, stąd też na ostatnich dwóch kilometrach pojawiły się u mnie skurcze w łydkach. Przez to musiałem znacznie zwolnić, by dobiec do mety, jednakże osiągnięty czas i tak należy do topowych na tej trasie.” – tak bieg wspomina zwycięzca. Jako drugi na mecie zameldował się Czech David Pelisek (3:08:50). Trzecie miejsce zajął również Czech Michal Smahel (3:09:24). 

Wśród kobiet w Czechach bezkonkurencyjna była Słowaczka Katarina Lovrantova, która uzyskała czas 3:51:20. Drugie i trzecie miejsce wywalczyły Czeszki: Tereza Kubickova (4:02:03) i Zuzana Ozanova (4:04:14). 

Pełne wyniki z Jesenicky Maraton.

Kwalifikacja do Wielkiego Finału GTNS

Złote bilety do wielkiego finału Golden Trail National Series wywalczyli: Dominik Tabor, David Pelisek i Tomas Hudec. Ten ostatni, w biegu finałowym zajął 4. miejsce (3:17:14). 

Wśród kobiet kwalifikacje wywalczyły: Katarina Lovrantova, która wygrała 2 biegi kwalifikacyjne i finał w Czechach, Tereza Kubickova i Maria Daneckova, która w finale w Czechach zajęła 5. miejsce. 

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments