PBR biegacze 2
24 czerwca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Dołącz do prawie 40 tys. biegaczy Poland Business Run 2024 i pomóż osobom z niepełnosprawnościami

Już wiadomo, że w 13. edycji największej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run wystartuje rekordowa liczba biegaczy i biegaczek z firm i organizacji. 6 czerwca zakończyły się oficjalne zapisy, ale nadal można dołączyć do wydarzenia w formie wirtualnej. Są dostępne jeszcze dwa rodzaje pakietów.

Bieg odbędzie się 8 września i zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Wezmą w nim udział 5-osobowe drużyny z firm i korporacji, a każdy zawodnik w dniu zawodów pokona około 4 km w szczytnym celu. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo stacjonarnie wokół krakowskich Błoń pobiegnie aż 13 tys. biegaczy i biegaczek, natomiast wirtualnie – z dowolnego miejsca, co najmniej 27 tysięcy osób. Wynik ten może się jeszcze zwiększyć, bo wciąż można dołączyć z pakietem eco lub charity.

– Kolejny raz pobiliśmy rekord zapisanych biegaczy i biegaczek na Poland Business Run! Czekamy na drużyny, które jeszcze chcą dołączyć, wybierając jeden z dwóch dostępnych pakietów w ramach formuły wirtualnej. Start z aplikacją daje możliwość wyboru trasy czy tempa. Swoje 4 kilometry można pokonać 8 września aż do godziny 20:00 w dowolnym miejscu na świecie, będąc w podróży czy na wakacjach. Dzięki Wam będziemy mogli pomóc w tym roku ok. 150 osobom! ­– mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, organizatorka biegu.

Dzięki środkom z pakietów startowych Fundacja Poland Business Run co roku pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacjach i po mastektomii. Od początku istnienia inicjatywy wsparcie otrzymało już ponad 1000 beneficjentów, którym przekazano łącznie ponad 10 mln zł dofinansowania na zakup protez, wózków czy podjęcie rehabilitacji. W 2023 roku Fundacja pomogła 137 osobom, w tej edycji skala pomocy będzie jeszcze większa z racji rekordowej frekwencji.

Tegoroczni biegacze wystartują m.in. dla 32-letniego Mateusza, reprezentanta Polski w rugby na wózkach, który wnioskuje o nowy sprzęt, bo dotychczasowy uległ zniszczeniu.

– Od 13 lat jestem osobą z niepełnosprawnością z powodu urazu kręgosłupa. Nie lubię siedzieć bezczynnie, dlatego każdy dzień staram się aktywnie wykorzystywać. Jestem szczęśliwym tatą 4-letniej córeczki oraz mężem mojej ukochanej żony. Dumnie noszę orzełka na piersi, reprezentując nasz kraj w rugby na wózkach. Pracuję jako księgowy. Niestety aktualnie jestem bez sprawnego wózka, który jest mi niezbędny do wykonywania moich codziennych aktywności w życiu prywatnym i zawodowym – opowiada Mateusz, beneficjent Poland Business Run 2024.

Historie beneficjentów Poland Business Run są jedną z ważniejszych motywacji dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu w ramach podstawowych pakietów zakończyły się 6 czerwca, ale wciąż można dołączyć do grona biegaczy, np. z minimalistyczny pakietem Virtual Eco (z wirtualnym medalem i numerem startowym). Do 31 lipca są również dostępne pakiety Charity – dla tych, którzy chcą przeznaczyć większą kwotę na pomoc dla beneficjentów Fundacji. Warto również podkreślić, że dystans w ramach biegu wirtualnego można pokonać biegnąc lub idąc, w tym z kijkami typu “nordic walking”, z psem czy nawet na bieżni stacjonarnej. Nieważne jak – najważniejszy jest charytatywny cel!

Fundacja zaprasza również uczestników do zabawy i zaangażowania się w akcję Pomagaj Bardziej, dzięki której można wspierać osoby z niepełnosprawnościami nie tylko poprzez bieganie. Drużyny i firmy mogą zostać liderami pomagania i otrzymać nagrody. Dla wszystkich ważna jest integracja, radość pomagania, współdziałanie, dbanie o siebie i o innych. Partnerem akcji jest BLIK, który dodatkowo zachęca do wpłacania dowolnych kwot dla beneficjentów na nr telefonu Fundacji: 519 815 815. Szczegółowe informacje o biegu, zapisach i akcji Pomagaj Bardziej znajdują się na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments