20240323 144947
27 marca 2024 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Cztery medale Polaków na Światowych Igrzyskach osób z Zespołem Downa

W tureckiej Antalyi w dniach 19-26 marca odbyły się Światowe Igrzyska osób z zespołem Downa. W imprezie reprezentowało nas dwóch zawodników, którzy zdobyli w sumie cztery medale.

Kamil Grabowski znakomicie zaprezentował się w biegu na 400 metrów, gdzie zwyciężył, osiągając czas 1:08.24. Wynik Polaka jest nowym rekordem świata osób z zespołem Downa. Poprzedni rekord należał do Hectora Arce Garcia i wynosił 1:08.79. W swoim finałowym biegu Kamil Grabowski wyprzedził dwóch zawodników z Meksyku: Jesusa Paredesa (1:10.47) oraz Angela Gonzaleza (1:11.12).

Grabowski wystartował jeszcze na dwóch dystansach:

• w biegu na 200 metrów zdobył brąz, pokonując dystans w 29.72 s,
  • w biegu na 800 metrów zdobył również brąz z wynikiem 2:54.42.

Oprócz Kamila Grabowskiego w Antalyi zobaczyliśmy jeszcze Zuzannę Szymańską, która dzięki wynikowi 16.54 m zdobyła srebrny medal.

Zawodnicy na co dzień trenują w klubie ParaSportowi.