biegi przełajowe
23 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Cross Country Tour Gold w Bydgoszczy – świetne miejsca Polaków

Kenijczycy Lucy Mawia i Levy Kibet zwyciężyli podczas rozegranego dzisiaj biegu z cyklu World Athletics Cross Country Tour Gold w Bydgoszczy. Bardzo dobre miejsca w Myślęcinku zajęli Polacy. Na tej samej trasie co bieg wyczynowy rywalizowali amatorzy biegania w różnych kategoriach wiekowych.

Mawia, która w zeszłorocznym World Cross Country Tour zajęła drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, zaczęła swój bieg w grupie trzymając się czołówki na pierwszych dwóch okrążeniach dwukilometrowej trasy. Dopiero na ostatnim okrążeniu przed metą ruszyła i wypracowała sobie 10-sekundową przewagę nad kolejnymi zawodniczkami. Drugie miejsce zajęła Etiopka Abele Tsiyon, a trzecie Kenijka Maureen Cherotich. Szóste miejsce zajęła Angelika Mach.

6Mach AngelikaPOL00:21:05

W biegu mężczyzn walka o zwycięstwo rozegrała się między trzema zawodnikami. Przez większość trasy Levy Kibet, Birhanu Balew i Joela Ayeko biegli razem, pokonując pierwsze dwukilometrowe okrążenie w 5:59. Drugie okrążenie przebyli w 5.56, a trzecie już w 5:46. Na finiszu najlepszy okazał się Kibet – brązowy medalista świata U20 2021 na 5000m, wygrywając w czasie 23:18. Balew był drugi w 23:25, dziewięć sekund przed Ayeko. Znakomicie zaprezentowali się Polacy – tuż za podium uplasowali się 19 letni Maciej Megier i Mikołaj Czeronek.