Izabela Paszkiewicz
23 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Szybkie 10km w Kole – znakomita Izabela Paszkiewicz

Bieg Warciański w Kole od kilku lat należy do najszybszych w Polsce. Trasa jest bardzo płaska, bez dużej liczby zakrętów, a stawka biegu też zachęca do ścigania. W ubiegłym roku w Kole Izabela Paszkiewicz uzyskała najlepszy wynik w historii kobiecego biegania na 10km w Polsce. W tym roku również mogliśmy podziwiać Izę w biegu, który pewnie wygrała.

Jak pisaliśmy kilka dni temu Izabela Paszkiewicz zmieniła trenera, a nowym został Mariusz Giżyński. Jak się okazuje Mariusz jest nie tylko trenerem, ale również pacemakerem dla zawodniczki. Pomoc Mariusza okazała się bardzo cenna, ponieważ Iza wygrała bieg w Kole z czasem 32.47. W historii szybciej biegała sama Iza (31.49), a poza nią Dominika Napieraj (32.22), Karolina Nadolska (32.32) oraz Aleksandra Brzezińska (32.41).

Druga na mecie była Sabina Jarząbek, która linię mety minęła w czasie 33.59, a trzecia dobiegła Iwona Bernardelli – 34.14.

Bieg panów nie był aż tak szybki jak bieg pań. Wygrał Adam Głogowski z czasem 30.13, przed Andrzejem Rogiewiczem 30.40 oraz Dawidem Borowskim 30.43.

Bieg ukończyło 476 zawodników. Pełne wyniki tutaj.