26 marca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Continental Tour Gold z Bydgoszczą i Chorzowem


Światowe władze lekkiej atletyki przedstawiły kalendarz WA Continental Tour Gold. Wśród 12 prestiżowych mitingów, rozsianych po całym globie, znalazło się miejsce dla dwóch polskich memoriałów: Ireny Szewińskiej i Kamili Skolimowskiej.

Memoriał naszej sprinterki wszech czasów odbędzie się już 3 czerwca w Bydgoszczy na obiekcie miejscowego Zawiszy. Mistrzynię olimpijską z Sydney w rzucie młotem wspominać będziemy natomiast 4 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Cykl, który jest bezpośrednim przedsionkiem Diamentowej Ligi wystartuje 9 kwietnia od mitingu USATF Bermuda Games w Devonshire. W dalszej kolejności lekkoatletyczny ekspres odwiedzi: Walnut, Nairobi, Tokio, Ostrawę, Bydgoszcz, Hengelo, Nowy Jork, Turku, Szekesfehervar, Chorzów, żeby zakończyć rundę 2022 w Zagrzebiu.

Poza serią Continental Tour Gold przeprowadzone zostaną mitingi rangi: Silver, Bronze i Challenger. W sumie World Athletics prognozuje ponad 140 stadionowych imprez.

Choć Continental Tour to nie Diamentowa Liga, trzeba pamiętać, że w zeszłym sezonie imprezy tej serii przysłużyły się kilku znaczącym rekordom. Właśnie podczas WACT Gold w Hengelo rekord świata na stadionowe 10 000 m poprawiła Sifan Hassan (29:06.82).

Możliwość komentowania została wyłączona.