funrun
7 kwietnia 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Charytatywny FUN RUN już 22 kwietnia w Warszawie, a wirtualnie na całym świecie


Wesoło, kolorowo i różnorodnie, czyli charytatywny hybrydowy bieg „FUN RUN, który odbędzie się już 22 kwietnia w Warszawie a wirtualnie od 18 do 23 kwietnia w aurze kolorowych proszków holi i w rytm gorącej muzyki. Do wyboru macie 2 dystanse – 5 i 10 km, które możecie pokonać gdzie chcecie, jak chcecie i z kim chcecie!

Kwiecień jest miesiącem wiosny, budzenia się do życia i… miesiącem zdrowia fizycznego oraz świadomości autyzmu. I to właśnie w tym miesiącu zaczynamy budować fundamenty pod wrażliwość społeczną w zakresie spektrum. W kwietniu łączymy aktywność fizyczną z  dobroczynnością, a kolorową zabawę z tolerancją i akceptacją. Dlatego weź udział w FUN RUN i daj się wciągnąć w święto różnorodności!

FUN RUN jest w pełni charytatywny, a to oznacza, że wszystkie środki otrzymane podczas zapisów i darowizn, zostaną przekazane na wsparcie osób w spektrum autyzmu.  Nas bieg to nie tylko kolorowa zabawa, ale przede wszystkim promocja tolerancji, równości i samoakceptacji, a także zdrowego stylu życia.

ADHD, Autyzm czy Asperger – nie ważne jakie masz rozpoznanie, bo przecież każdy z nas zasługuje na wsparcie, zrozumienie i miłość. Właśnie dlatego naszą misją stało się przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osobom neuroróżnordonym, które starają się żyć w świecie skrojonym nie na ich miarę.  A ideą cyklicznego biegu “FUN RUN” jest szerzenie wiedzy i świadomości w społeczeństwie na temat neuroróżnorodności. W tegorocznej (pierwszej) edycji skupiamy się na rozpoznaniu, od którego wszystko się zaczęło – spektrum autyzmu. Cała kwota pozyskana podczas “FUN RUN” zostanie przekazana na utworzenie cyklicznych grup terapeutycznych dla osób w spektrum autyzmu oraz dla ich bliskich.

5 km a może 10 km? W Warszawie, Krakowie a może w Los Angeles?

Dla nas nie jest istotne jaki dystans wybierzesz ani skąd startujesz! Liczy się to, że będziesz z nami na “FUN RUN” – stacjonarnie 22 kwietnia w Warszawie lub wirtualnie od 18 do 23 kwietnia na całym świecie!

W biegu mogą wziąć udział wszyscy – zarówno dorośli jak i dzieci bez względu na swoją sprawność fizyczną. Wyznaczony dystans można przebiec, przetruchtać albo przejść – wystarczy po prostu zarejestrować się przez formularz zamieszczony na stronie https://terapeuci.org.pl/projects/fun-run/, wybrać swój dystans oraz dokonać opłaty wpisowej – od 35 zł do 115 zł. Wysokość opłat jest uzależniona od formuły biegu oraz wybranego rodzaju pakietu, natomiast rejestracja online trwa do 16 kwietnia 2023 r. do godz. 23:59, oraz stacjonarnie w godzinach pracy Biura Zawodów.

W wersji wirtualnej można pobiec w wybranym przez siebie dniu. Bieg zarejestruj w swojej aplikacji biegowej, a następnie wgraj go na platformę lub aplikację mobilną “STS TIMING” w moduł “FUN RUN”. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcją, którą znajdziesz w naszym regulaminie na stronie https://terapeuci.org.pl/wp-content/uploads/2023/01/2_regulamin.pdf

plakat fun

Przed wystartowaniem w biegu koniecznie odbierz w Biurze Zawodów (ul. Białostocka 9, Warszawa) swój pakiet startowy, w którym oprócz numeru startowego, worka depozytowego i koszulki, znajdziesz również kolorowy proszek holi, okulary przeciwsłoneczne i upominki od naszych Partnerów. Dla wszystkich wirtualnych biegaczy pakiety wyślemy przesyłką kurierską.

A co na Was będzie czekać w dniu wydarzenia? Na pewno mnóstwo zabawy i radości! Na początek rozgrzejemy się z Klubem Judo ARCUS w rytm energetycznej muzyki. Gdy już wyruszycie w trasę – ubrani cali na biało! – przy każdym pokonanym kilometrze będziemy na Was czekać z różnymi kolorami proszków hol. A na mecie każdy otrzyma w pełni zasłużony i upragniony medal. I pamiętajcie – w “FUN RUN” nie liczy się miejsce na podium ani czas, ale obecność i wspólna zabawa.

Co wy na to? Przyznajcie, że też już nie możecie się doczekać! 🙂 Gwarantujemy, że Wasze baterie zostaną do pełna naładowane pozytywną energią, tolerancją i miłością.

Wspieraj nie oceniaj – z tym hasłem biegniemy i wspólnie osiągamy cel! Organizatorami biegu są Stowarzyszenie Terapeutów oraz Centrum Terapii i Rozwoju Seeds Care.

Możliwość komentowania została wyłączona.