1325
13 października 2023 Jakub Jelonek Newsy

Biegowa Dycha Pod Krokwią z gwiazdami


To będzie wyjątkowa edycja biegu „Dycha Pod Krokwią” w Zakopanem. Sceneria wydarzenia zaplanowanego na sobotę (21 października) będzie wprawdzie podobna do poprzedniej jego odsłony, bo uczestnicy pokonają dystans 10 kilometrów w godzinach wieczornych, ale – przy okazji – będą mieli okazję spotkać się ze znamienitymi postaciami w środowisku biegowym.

„Dycha Pod Krokwią” w ubiegłych latach cieszyła się sporym zainteresowaniem i z dużym prawdopodobieństwem podobnie będzie już niebawem. Dla uczestników przygotowana zostanie malownicza sceneria oświetlonych tras Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Start nastąpi o godzinie 21 z okolic kompleksu skoczni narciarskich Średnia Krokiew. Dotarcie do mety, w tej samej lokalizacji, równoznaczne będzie z pokonaniem 4 pętli o dystansie ok. 2,5 km każda, wiodących głównie odcinkami asfaltowymi, a po części także szutrowo-kamienistymi. Na mecie wręczone będą wyjątkowe medale dla wszystkich, puchary i statuetki dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz open. Nie zabraknie upominków rzeczowych, również tych, które rozdysponowane zostaną w ramach tzw. szczęśliwych numerów startowych, a łącznie wartość wszystkich nagród przekracza pięć tysięcy złotych.

617

Miałam okazję towarzyszyć uczestnikom inauguracyjnej odsłony biegu i pamiętam, że było to dla uczestników świetne połączenie rywalizacji na wymagającej trasie z doskonałą zabawą i czasem przyjemnie spędzonym. Zapraszam gorąco do spróbowania swoich sił w tym roku – mówi znakomita polska biegaczka Joanna Jóźwik.

1333

Co wyróżnia nadchodzącą 3. edycję biegu „Dycha Pod Krokwią”? Bez wątpienia okoliczność prawdziwego święta biegowej społeczności pod Tatrami. W trakcie całego weekendu 21-22 października br. na obiektach COS w Zakopanem odbędzie się bowiem konferencja „Biegowe 360 stopni”. Gwiazdami wydarzenia będą znakomici polscy biegacze i ludzie związani z bieganiem – m.in. znani lekkoatleci ze stadionu, a więc wspomniana już Joanna Jóźwik, Adam Kszczot czy Marek Plawgo, rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, specjaliści w biegach górskich Edyta Lewandowska i Piotr Hercog, trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński czy szkoleniowiec polskich maratończyków Jacek Kostrzeba. Uczestnicy konferencji spotkają się też z trenerami Arturem Kozłowski i Mikołajem Raczyńskim, mistrzynią świata młodzieżowców w biegach narciarskich Izabelą Marcisz, a także wybitnymi specjalistami z dziedziny social mediów czy medycyny.

1362

Zapisy do biegu „Dycha Pod Krokwią” prowadzone są pod linkiem – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/663 (tam również regulamin i trasa).

Z kolei o konferencji i opcjach udziału w niej dowiedzieć się można na stronie – biegowe360.pl.

1308
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments