33.BN ZAPISZ
13 października 2023 Jakub Jelonek Newsy

33. Bieg Niepodległości już za niecały miesiąc!


Zapisy na kultowy 33. Bieg Niepodległości trwają na liście startowej jest już ponad 8 tysięcy zawodników! 11 listopada spotkamy się na tradycyjnej trasie, by na sportowo świętować odzyskanie niepodległości. To idealna okazja, by wspólnie upamiętnić ważną dla Polski rocznicę i sprawdzić swoją formę na zakończenie sezonu.

Na startujących czekają dwie możliwości wzięcia udziału: bieg na 10 km lub nordic walking na dystansie 6,5 km, dzięki czemu każdy będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu. Młodzi sportowcy również znajdą coś dla siebie dla nich przewidziana jest wyjątkowa i symboliczna Mila Niepodległości. Już niebawem ruszą też zapisy na wirtualną edycję biegu!

8

Kultowy bieg w Warszawie

Bieg Niepodległości to must have dla wszystkich warszawskich pasjonatów biegania. Wydarzenie co roku cieszy się dużą frekwencją – w ubiegłej odsłonie dystans 10 kilometrów pokonało 9 tysięcy biegaczy. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 13 tysięcy zawodników! Cała impreza jest pełna symboli – start biegu tradycyjnie nastąpi o godzinie 11:11, wcześniej wszyscy wspólnie odśpiewają hymn Polski oraz utworzą ogromną biało-czerwoną flagę dzięki ubranym czerwonym i białym koszulkom. Wyjątkowa jest także atmosfera i oprawa biegu, związana z celebrowaniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

2

Każdy znajdzie coś dla siebie

Oprócz tradycyjnego biegu na 10 km przewidziany jest także nordic walking na dystansie 6,5 km. Organizatorzy 33. Biegu Niepodległości w Warszawie zapraszają na to wydarzenie również młodsze pokolenie. Na szczególnym dystansie 1918 metrów rozegrana zostanie Mila Niepodległości, a będą mogły wziąć w niej udział dzieci w wieku od 10 do 14 lat.

Już niebawem zostaną uruchomione zapisy na wirtualną edycję biegu – zatem świętować będą mogli wszyscy ci, którym nie uda się być z nami tego dnia w Warszawie.

4

Trasa biegu

Trasa Biegu Niepodległości jest idealna dla tych, którzy chcą ustanowić swój rekord życiowy – jest szybka, a powierzchnia płaska. Listopadowe wydarzenie to znakomita okazja do sprawdzenia swojej formy na zakończenie sezonu i jednocześnie uczczenia ważnej dla Polski rocznicy.

Linia startu i mety wszystkich konkurencji, tradycyjnie już, będzie znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Biegacze będą przemieszczać się Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrotka nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej. Trasa wiedzie przez wyłączone z ruchu samochodowego arterie i daje uczestnikom możliwość podziwiania stolicy z innej niż na co dzień perspektywy. Wyjątkowe przeżycie na wyjątkową – patriotyczną rocznicę.

1

Zapisz się – świętuj odzyskanie niepodległości razem z nami!

Rejestracja na wszystkie wydarzenia odbywa się przez stronę:  https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Pakiety startowe odebrać będzie można w Biurze Zawodów  w dniach:

  • 8 listopada 2023 (środa)
  • 9 listopada 2023 (czwartek)
  • 10 listopada 2023 (piątek)

Uwaga! W dniu Biegu – w sobotę Biuro Zawodów nie będzie czynne! Tego dnia swoje numery odbiorą (w godzinach 8:00 – 10:00) jedynie Uczestnicy spoza Warszawy.

7

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą imprezą należącą do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Na wydarzenia zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

5
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments