0B6478D1 751F 4CBE 87BE 38A44A923D10
4 listopada 2023 Bartłomiej Falkowski Newsy

Atomowy finisz w Central Parku – Mistrzostwa USA na 5 km

W niezwykle silnej stawce, w otoczeniu kultowego central parku, w tłumie kibiców i na dość wymagającej trasie ścigano się w Mistrzostwach USA dzień przed TCS New York Marathon. Wśród mężczyzn nie było niespodzianek, wygrał zawodnik z najlepszą życiówką Morgan Beadlescomb. Wśród kobiet Weini Kelati nie wywalczyła trzeciego tytułu z rzędu.

Bieg mężczyzn wygrał Morgan Beadlescomb z czasem 13:44. Zawodnik… Very Nice Track Club to tegoroczny specjalista od biegów rozgrywanych przy okazji dużych maratonów. W kwietniu wygrał piątkę rozgrywaną przed maratonem w Bostonie z czasem 13:25. Drugi w Central Parku był Ahmed Muhumed 13:47. Trzeci Tai Dinger zanotował ten sam czas. Bieg został rozegrany taktycznie, a wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich metrach. Zawodnicy z miejsc od drugiego do szóstego zmieścili się w przedziale między 13:47, a 13:49. Tym ostatnim był szósty Woody Kincaid dwukrotny mistrz kraju na 10000 metrów uczestnik mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

MiejsceImię i nazwiskoCzas
1.Morgan Beadlescomb13:44
2.Ahmed Muhumed13:47
3.Tai Dinger13:47
running central park

Bieg kobiet wygrała Anie Rodenfels z 15:22. Druga z 15:26 dobiegła Rachel Smith, trzecia była Bethany Hasz z 15:27. Tuż za podium z 15:28 ukończyła Keira D’Amato. Zawodniczka to była rekordzistka USA w maratonie 2:19:12 i aktualna rekordzistka w półmaratonie 1:06:39. Wszystkie te osiągnięcia zdobyła po wznowieniu kariery w dosyć zaawansowanym wieku gdy porzuciła pracę zawodową i wychowała dzieci. Obecnie ma 39 lat i jest czołową, a amerykańską biegaczką. Dopiero piąta była Weini Kelati (15:30), która zwyciężała w poprzednich dwóch edycjach.

1.Anie Rodenfels15:22
2.Rachel Smith15:26
3.Bethany Hasz15:27