6301352620732 o large
3 lipca 2024 Iza Żaczek Newsy

Anna Wielgosz: Mam jeszcze większe wymagania


Anna Wielgosz, podczas ostatnich, 100. Mistrzostw Polski rozgrywanych w Bydgoszczy, obroniła mistrzowski tytuł w biegu na 800 m, uzyskując czas 2:01,18. Zawodniczka, która już w Rzymie wypełniła minimum kwalifikujące do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, tym razem liczy na dużo lepszy start niż w Tokio w 2020 roku.

Anna Wielgosz to zawodniczka, która zaczynała swoją karierę w Sparcie Stalowa Wola, a obecnie, od ośmiu lat, reprezentuje barwy Resovii Rzeszów. Na swoim koncie ma wiele udanych startów, m.in. Mistrzostwa Europy w Monachium 2022, gdzie zdobyła brązowy medal (1:59,87), czy Mistrzostwa Świata, gdzie zajęła wysokie lokaty. Na Igrzyskach będziemy mogli ją oglądać po raz drugi. Podczas letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio odpadła w biegu eliminacyjnym na 800 m, ale ma nadzieję, że tym razem będzie to bardziej udany występ: „Wiadomo, że igrzyska będą stresujące, bo mam jeszcze większe wymagania, jeszcze większe oczekiwania. Ale myślę, że tym razem nie sparaliżuje mnie tak stres, jak bywało”. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy w Rzymie, w biegu eliminacyjnym ustanowiła nowy rekord życiowy wynoszący 1:59,07 a podczas finałowego biegu zajęła 6. lokatę (1:59,99).

image1 4
100. Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

Warto wspomnieć, że po Igrzyskach w Tokio, po długich problemach z kontuzją i przebytej operacji kolana, Anna Wielgosz rozważała zakończenie swojej kariery. Na szczęście operacja się udała, a nowy wtedy trener, Jacek Kostrzeba, przekonał Wielgosz, że stać ją na wielkie rzeczy. Z pomocą lekkoatletce przyszło również miasto Rzeszów. Dzięki temu zawodniczka mogła ze spokojną głową trenować i przygotowywać się do startów w zawodach.

image0 10
100. Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy

„Najbliższy czas spędzę w Wałczu.(…) I tak naprawdę skupimy się już tylko na treningu. Bo wszystko, co chcieliśmy przećwiczyć w startach, przećwiczyliśmy również dzisiaj” – wspomina w rozmowie z Olą Guzik, po zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Polski w biegu na 800 m.

Teraz przed Anną Wielgosz ostatnie przygotowania przed Igrzyskami Olimpijskimi, a cała rozmowa z Olą Guzik dostępna jest na Instagramie Bieganie.pl

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments