popowicz hmp2020
3 lipca 2024 Iza Żaczek Newsy

Marika Popowicz-Drapała z 60. medalem Mistrzostw Polski w „ukochanej Bydgoszczy”


60. medal Mistrzostw Polski w karierze sportowej wywalczyła w miniony weekend Marika Popowicz-Drapała, zajmując drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w biegu na 400 m i tym samym ustanowiła swój nowy rekord życiowy na tym dystansie wynoszący 51,42.

Zawodniczka bydgoskiego Zawiszy nie przestaje zadziwiać. W przeszłości zdobywała medale Mistrzostw Polski na 100 m oraz na 200 m, ale ostatnio przekwalifikowała się na 400 m i z każdym startem widzimy ją w świetnej formie. Startująca „u siebie” Popowicz-Drapała celowo zrezygnowała ze startu podczas Memoriału Ireny Szewińskiej, żeby w dobrej dyspozycji na Mistrzostwach Polski powalczyć o wynik. Jak wspomina w rozmowie z naszą redakcyjną koleżanką, Olą Guzik: „Przed startem byłam bardzo spokojna. Wiedziałam, że jeżeli wykonam swoją pracę na bieżni, to będzie wspaniale, no i tak było”.

  Sprinterka podczas mityngu w Lublinie (30.05) wygrała silnie obsadzoną rywalizację, a po raz pierwszy w karierze pokonała dystans 400 m poniżej 52 sekund. Uzyskany wtedy czas 51,91 to był bardzo dobry prognostyk na zbliżające się Mistrzostwa Polski.

  Trzykrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich, dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy w biegu sztafetowym 4 x 100 m, Marika Popowicz-Drapała, to doświadczona zawodniczka: „Znam swój organizm, wiem, czego potrzebuję”. I to właśnie ta świadomość swoich możliwości pozwoliła jej do swojego medalowego dorobku Mistrzostw Polski dopisać kolejny już, srebrny, zdobyty w „ukochanej Bydgoszczy”.

  Jej kolejnym celem jest udział w sztafecie w Igrzyskach Olimpijskich, czego jej bardzo mocno życzymy. A cała rozmowa Mariki Popowicz – Drapały z Olą Guzik znajduje się na Instagramie Bieganie.pl.

  Bądź na bieżąco
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments