Ola Brzezińska
2 października 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Aleksandra Brzezińska z rekordem życiowym na 10km


Znakomicie zaprezentowała się Aleksandra Brzezińska w biegu na dystansie 10 kilometrów podczas Biegu Ognia i Wody Poznaniu, przesuwając swój rekordy życiowy na 32.41 (poprzedni rekord 33.13). Świeżo upieczona Mistrzyni Polski w półmaratonie po samotnej walce uzyskała drugi czas tego sezonu w polskich tabelach biegu na 10km.

Najlepsze zawodniczki w tym sezonie w biegu na 10km:

Imię i nazwiskoWynik
Izabela Paszkiewicz32.20
Aleksandra Brzezińska32.41
Katarzyna Jankowska33.21

Przygotowująca się do maratonu zawodniczka na gorąco relacjonowała po biegu: -„Cieszę się, że nie forsując się na treningach takie prędkości wychodzą samoistnie. Trening jest dobrze zoptymalizowany pode mnie, przez co czuję się na treningach rewelacyjnie„.

brzezinska

Przypomnijmy, że Ola szykuje się do grudniowego maratonu w Walencji, a wyniki które osiąga po drodze napawają optymizmem. Jak mówi sama zawodniczka, która trenowana przez swojego męża Błażeja Brzezińskiego: – „Do maratonu jest jeszcze dużo czasu, więc trzeba zachować spokój i w dalszym ciągu trenujemy dalej i robimy swoje”.

Trzymamy kciuki za udane przygotowania, a czytelników zachęcamy do przeczytania wywiadu z Aleksandrą Brzezińską, który przeprowadził Jakub Jelonek.

Bieg w Poznaniu wygrał Bartłomiej Stajniak 31:17, przed Adrianem Bednarkiem 31:18 oraz Krzysztofem Tschirchem 31:30. Wśród kobiet na podium obok Aleksandry Brzezińskiej znalazły się Martyna Masłowska 34.41 oraz Monika Brzozowska 35.59.

Możliwość komentowania została wyłączona.