memorial kszczot
28 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

Adam Kszczot pobiegnie w Wings for Life 2023!


Adam Kszczot zakończył już swoją zawodową karierę biegową, jednak wciąż stara się czynnie podtrzymywać biegową pasję. Najbliższym wyzwaniem dla dwukrotnego mistrza świata na 800 metrów będzie bieg podczas tegorocznej edycji Wings for Life.

10. Wings for Life World Run odbędzie się 7 maja 2023 jednocześnie na wszystkich kontynentach. Polska edycja w formie stacjonarnej rozegrana zostanie w Poznaniu i tam też będziemy mogli biegać wspólnie z wieloma gwiazdami, w tym z Adamem Kszczotem.

Adam Kszczot, który wydał ostatnio książkę opowiadającą o jego bogatej karierze biegowej, to jeden z najlepszych średniodystansowców w historii polskiej lekkoatletyki. Specjalizował się w biegu na 800 m, na którym to dystansie zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo świata, cztery medale mistrzostw Europy (w tym 3 złote), dwa złote medale mistrzostw Europy U23, 6 medali halowych mistrzostw świata i Europy i brązowy medal mistrzostw Europy juniorów. Jest także rekordzistą Polski na 800 m w hali (1:44,57 – 10. wynik w historii światowej lekkoatletyki) i posiadaczem drugiego wyniku w historii na 800 m – 1:43,30. Jak poradzi sobie na biegu ulicznym? Póki co jego rekord życiowy to 32 minuty i 12 sekund na 10 kilometrów.

Numery startowe na bieg stacjonarny rozeszły się w ciągu kilku godzin, jednak cały czas można wystartować w Biegu z Aplikacją. Aplikacja pozwala trenować z ruchomą metą, a w dniu imprezy klasyfikuje uczestnika w globalnym rankingu. Koszt rejestracji wynosi 70 zł. 100% opłat startowych trafi na konto Fundacji Wings for Life.

Im więcej uczestników dołączy do wydarzenia, tym więcej środków zgromadzi Fundacja Wings for Life, której misją jest odnalezienie skutecznej metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Opłaty wpisowe wszystkich zarejestrowanych w całości przekazywane są na badania, terapie i testy kliniczne. Na przestrzeni 9 edycji, dzięki Wings for Life World Run, Fundacja zgromadziła 38,3 miliona euro, które przeznaczyła na sfinansowanie 276 projektów naukowych.

Możliwość komentowania została wyłączona.