betty
28 lutego 2023 Redakcja Bieganie.pl Newsy

98-letnia Betty Lindberg wciąż w formie zdobywa medale


Czy można zdobywać medale w wieku 98 lat? Jak się okazuje można! Podczas rozegranych 25 lutego Mistrzostw USA Masters na dystansie 5 kilometrów złoty medal w kategorii 90-120 lat zdobyła Betty Lindberg. Zawodniczka urodzona w 1921 roku całą trasę pokonała w czasie 58 minut i 47 sekund.

Jak widać na filmie Betty zdążyła już nabrać nawyków popularnych wśród młodszego pokolenia biegaczy, więc pierwsze co zrobiła za metą to zatrzymała zegarek.

Już w ubiegłym roku pisaliśmy o rekordzie świata na 5km w kategorii +95 ustanowionym przez Betty Lindberg. Jest ona dla wielu inspiracją i niemalże legendą, ponieważ całe życie była zwykłym „kanapowcem” jak sama mówi o sobie, a biegać zaczęła dopiero w wieku 63 lat. Betty Lindberg jest lokalną legendą w swoim rodzinnym mieście Atlancie. Ćwiczy sześć dni w tygodniu, a siódmego dnia odpoczywa i cieszy się cotygodniową wizytą u fryzjera.

Najszybciej, podczas mistrzostw w Atlancie, trasę pokonał Benjamin Bruce (M40), który na mecie zatrzymał zegar w 15:07. Najszybszą kobietą była Jennifer Pesce (F40) z wynikiem 17.49.

Pełne wyniki

Możliwość komentowania została wyłączona.