4 czerwca 2022 Redakcja Bieganie.pl Newsy

68. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego i 22 medalistów IO


Mają rozmach! W niedzielę (5 czerwca) na Stadionie Śląskim w Chorzowie zobaczymy aż 22 medalistów Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wśród gwiazd, które rozjaśnią 68 Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego, znajdzie się legendarna Allyson Felix, która kończy w tym roku karierę.

Amerykanka pobiegnie na 400 metrów, gdzie spotka się m.in. z: Natalią Kaczmarek i Justyną Święty-Ersetic. Mocno zapowiada się też męska czterysetka, którą zaopatrzą: Karol Zalewski, Kajetan Duszyński i Dariusz Kowaluk, czyli nasi mistrzowie olimpijscy ze sztafety mieszanej.

Na 100 m przez płotki spodziewamy się kolejnego pojedynku Pii Skrzyszowskiej z mistrzynią olimpijską, Jasmine Camacho-Quinn. 31 maja w Ostrawie Polka była za Portorykanką, finiszując z doskonałą życiówką 12.65. Na płaską setkę pojawi się Ewa Swoboda. Ciekawi jesteśmy, jak zaprezentuje się po rewelacyjnym sezonie halowym.

Patryk Dobek będzie chciał zrewanżować się za odległe miejsce na Zlatej Tretrze. Brązowy medalista olimpijski pobiegnie na 800 m m.in. z Adrianem Benem i Alvaro de Arribą z Hiszpanii oraz Gabrielem Tualem z Francji. U pań na liście startowej 800 m znajdziemy takie renomowane zawodniczki jak: Jemma Reekie, czy Sofia Ennaoui.

Organizatorzy zapraszają na Stadion Śląski w niedzielę od 14:45 (transmisja od 14:55 na TVP Sport). Wstęp wolny. 68 Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego zaliczany jest do elitarnego Continental Tour Gold.

WYNIKI

Możliwość komentowania została wyłączona.