9 października 2014 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Kilometry na wagę szpiku


Sklep internetowy Merlin.pl wspólnie z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz dystrybutorem marki Cybex – firmą FitCast połączyli siły, by wesprzeć podopiecznych fundacji Drużyna Szpiku. W najbliższą sobotę, 11 października, podczas 15 edycji Poznań Maraton wszyscy chętni będą mogli wspomóc fundację biegając na bieżniach ustawionych na terenie MTP. Za każdy przebyty kilometr Merlin.pl przekaże fundacji 10 zł.

logo.pngW najbliższy weekend do Poznania przybędą tysiące biegaczy, aby wziąć udział w maratonie. Przy okazji tego wydarzenia odbędą się targi Poznań Sport Fair, na których znajdzie się stoisko wspierające fundację Drużyna Szpiku, fundację która prowadzi swoje działania na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, w szczególności na białaczkę. Fundację wspierają m.in. były piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss, aktorka Katarzyna Bujakiewicz czy piosenkarka Sylwia Grzeszczak. Na wszystkich chcących wesprzeć działania Drużyny Szpiku od 10.00 do 20.00 będą czekały trzy bieżnie oraz czuwający nad przebiegiem wydarzenia profesjonalni trenerzy, u których będzie można zasięgnąć fachowej, biegowej porady.
Do udziału w akcji zachęcamy wszystkich. Niezależnie od wieku i formy fizycznej. Liczy się zaangażowanie każdej osoby i każdy pokonany dystansmówi Marcin Zduńczyk, dyrektor marketingu spółki Merlin.pl 

Każdy kto weźmie udział w sobotnim wydarzeniu otrzyma kupon rabatowy na zakupy w e-sklepie Merlin.pl. Z myślą o biegaczach kupony będą upoważniły do zakupu produktów firmy Nike z 20% rabatem. 

W myśl zasady „razem możemy więcej” łączymy siły, aby wesprzeć działania fundacjipodsumowuje Marcin Gorynia, project manager Międzynarodowych Targów PoznańskichCzłowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i czym dzieli się z innymi. My dzielimy się krokami i zachęcamy do tego wszystkich poznaniaków – dodaje.

Merlin.pl od momentu przeniesienia swojej siedziby do Poznania we wrześniu 2013 roku aktywnie bierze udział w lokalnych wydarzeniach biegowych. W ostatnim czasie wspiera serię biegów Szpot czy „Bieg z Książką” w ramach akcji „W Poznaniu Lubimy Czytać”.