5 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Daniel Radcliffe zagra Sebastiana Coe w filmie „Złoto”


Daniel Radcliffe znany przede wszystkim z roli Harryego Pottera zagra Sebastiana Coe’a. Aktor wcieli się w legendarnego brytyjskiego średniodystansowca w filmie pod tytułem Złoto, który opowiadać będzie historię jego rywalizacji z Steve’em Ovettem.

Film skupi się przede wszystkim na przygotowaniach średniodystansowców do Igrzysk i samych Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie (1980 r.), gdzie obaj Brytyjczycy wywalczyli złote medale: Sebastian Coe na 1500 m, a Steve Ovett na 800 m (finałowy bieg na 800 m można zobaczyć powyżej; Coe zajął wówczas 2 pozycję).

Film będzie wspaniałą historią z perfekcyjnym zakończeniem – mówi Simon Beaufoy, jeden z autorów scenariusza. – Nie zdawałem sobie sprawy, że historia tych zawodników jest tak ciekawa dopóki sam nie wróciłem pamięcią do przeszłości. Obaj byli fantastycznymi sportowcami, choć bardzo się od siebie różnili i nie przepadali za sobą, zarówno na bieżni jak i poza nią.

Na razie nie wiadomo kto zagra rolę Ovetta.

Prace nad filmem, do którego scenariusz napisali Beaufoy (laureat Oscara) i Will Davies rozpoczną się w kwietniu przyszłego roku. Wszystkie sceny będą kręcone na terenie Anglii i Rosji.

Źródło: BBC News