Miniatura na glowna 5
26 czerwca 2024 Bartłomiej Falkowski Lifestyle

Bieganie.pl ze sportowcami i kibicami podczas 100. PZLA Mistrzostw Polski


Redakcja Bieganie.pl będzie obecna podczas 100. PZLA Mistrzostw Polski, które w dniach 27 – 29 czerwca odbędą się w Bydgoszczy na Stadionie Zawiszy im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Pokażemy wam mistrzostwa z perspektywy, której nie znają wszyscy. Ogłaszamy też specjalne premie pieniężne dla sportowców biorących udział w Mistrzostwach! To wszystko w ramach zakrojonej kampanii #kieRUNekPolska

Podczas setnych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce chcemy Wam pokazać „sto twarzy lekkiej”. Przybliżymy poważne oblicze sportu i walkę w pocie i krwi o medale, jak i kwalifikacje olimpijskie. Zajrzymy na stadion rozgrzewkowy, by podpatrywać metody najlepszych, polskich sportowców. Zapytamy trenerów i sportowców o rady dla Was, które pomogą wam się rozwinąć.

Jednak chcemy też poznać sportowców od ludzkiej strony. Porozmawiać o tym jakiej muzyki słuchają, czy stresują się bardziej wywiadami, czy startami, albo jaka była ich ulubiona bajka? Może zadamy najsłynniejsze pytanie w polskim internecie „Więcej niż jedno zwierze, to…?”

d783494b d1d6 478e af6b 780825989e7a e1719409895836
Relacja z Mistrzostw Świata w Budapeszcie 2023

Wspólnie z Kibicami!

Sportu zawodowego nie byłoby bez kibiców. Wiemy to my, tworząc materiały dla Was, wiedzą o tym sportowcy. Wiedzą też działacze (mamy głęboką nadzieję). Dlatego kibice, którzy pojawią się na Stadionie Zawiszy, są integralną częścią zawodów. Zapytamy Was o oczekiwania względem zawodów, wasze sportowe marzenia, doświadczenia, pobawimy się w typowanie medalistów poszczególnych konkurencji. Zrobimy też quiz, który pokaże waszą wiedzę o lekkiej atletyce. No i oczywiście wypytamy, kto jest waszym ulubieńcem. Może załatwimy Wam autograf i wspólną fotkę z Waszym „Crushem”? Dla starszych kibiców załatwimy fotkę z „Ulubieńcem”.

Mistrzostwa Polski to dla wielu z uczestników ostatnia szansa na zdobycie kwalifikacji do Igrzysk w Paryżu. W Bydgoszczy zapytamy ich o plany i oczekiwania względem zbliżającej się imprezy we Francji. Przybliżymy wam sylwetki olimpijczyków, którzy już niebawem rywalizować będą na fioletowej bieżni w Paryżu.

Pobiegamy razem

Jako największy portal biegowy w Polsce chcemy łączyć amatorów i wyczynowców. W piątek o ósmej rano, na dobę przed startami na 5000 metrów, zorganizujemy „Piątkę w Piątek”. Akcję, którą nasza Redaktorka Aleksandra Guzik prowadzi w internecie, przeniesiemy pod bramy Stadionu imienia Zdzisława Krzyszkowiaka. Możecie pobiec wspólnie z Olą i Asią Jóźwik, ale też z innymi aktualnymi i byłymi gwiazdami sportu robiąc rozruch przed sobotnimi finałami mistrzostw.

Premie dla najlepszych

Sport zawodowy nie istnieje bez pieniędzy. Wiemy to my, jeszcze bardziej wiedza sportowcy zawodowi. Dlatego Bieganie.pl zapłaci uczestnikom Mistrzostw Polski. Naszym czytelnikom i nam najbliżej jest do biegów długich. To ten rodzaj sportu, który często na jednej linii startu łączy zawodowców i amatorów. Dlatego Bieganie.pl wyznaczyło premie za wyniki uzyskane w sobotnich biegach na 5000 metrów kobiet i mężczyzn.

Miniatura na glowna 4
  • 5000 PLN za nowy rekord Mistrzostw Polski w biegu na 5000 metrów (13:36,5 Jerzy Kowol 1977 i 15:34,87 Wioletta Janowska 2004)
  • 133,65 PLN za każdą urwaną sekundę z najlepszego wyniku z obecnego sezonu w biegu na 5000 metrów mężczyzn (14:06,90 Wiktor Antosz). Nagroda wypłacana dla każdego zawodnika poniżej tego wyniku
  • 153,49 PLN za każdą urwaną sekundę z najlepszego wyniku z obecnego sezonu w biegu na 5000 metrów kobiet (15:28,13 Olimpia Breza). Nagroda wypłacana dla każdej zawodniczki poniżej tego wyniku.

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Filip
Filip
19 dni temu

Brawo za inicjatywę!

adass
adass
19 dni temu

Super inicjatywa

adass
adass
19 dni temu

Zawodniczki z biegu rosmana już gotowe

Tolek Banan
Tolek Banan
19 dni temu

Mega! Grube hajsy rzucili, będą się ostro kotłować o te cebuliony!🫰🤑💸😅

. Cynk
. Cynk
19 dni temu

Ciekawe kto będzie prowadził bieg. Szykuje się cyrk jak zawsze

...
...
18 dni temu
Reply to  . Cynk

Cyrk jest jak Zając jest opłacony, a zawodnicy mają go w głębokim poważaniu i biegnie taki kilkanascie-dziesiąt metrów przed wszystkimi!!

dziki_rysio_997
dziki_rysio_997
19 dni temu

Bardzo fajny pomysł!
Bieganie.pl dorzuca cegiełkę do rozwoju biegów długich w Polsce – nie tylko finansowo, bardzo podobają mi się te akcje powiązane i to, że jesteście bliżej tych imprez.

O to chodzi! Niech mistrzostwa będą świętem sportu, a nie imprezą organizowaną „za karę”! 👏👏👏

Marcus
Marcus
19 dni temu

Zapomnieliście jednego zera dopisać 😁🫣

...
...
18 dni temu

U panów może być ciężko (ale za urwane sekundy powinno się udać), u Pań juz zdecydowanie łatwiej ten rekord poprawić!

bart
bart
18 dni temu

Fajny pomysł. Dodatkowo można byłoby dodać jakąś zbiórkę, ale to trzeba zorganizować wcześniej. Może na następny rok.
Szkoda że PZLA samo nie wychodzi z tego typu inicjatywą. To by mogło rozruszać biegi niewielkim w sumie dla nich kosztem.

Elo
Elo
18 dni temu

W sumie mogliście rzucić nawet i 1mln bo wiadomo że obecnie nikt nie pobije rekordu.

dziki_rysio_997
dziki_rysio_997
18 dni temu
Reply to  Elo

W życiu bym tak nie zrobił. Z tym „wiadomo” to lepiej uważać w sporcie.

Żeby nie szukać daleko – taki Nikodem Dworczak, który w tym roku robił 13:51.92 na hali, nie jest starym zawodnikiem, trenuje w US.
Czy szansa, że „odpali” na poziomie o 15 s lepszym jest niepomijalna? Moim zdaniem tak i tego mu życzę. Że to się stanie na tych MP jest minimalna, oczywiście. Ale moim zdaniem nie na tyle żeby postawić bańkę. 😉

dziki_rysio_997
dziki_rysio_997
18 dni temu

No i kolejna kwestia – zgaduję, że chodziło też o to żeby nagroda za rekordy MP u kobiet i mężczyzn były takie same. A u pań szansa na poprawę tego rekordu jest dużo większa.

...
...
18 dni temu

i też więcej $$ za każdą sekundę z urwanego czasu 😉

Anonim
Anonim
18 dni temu

1. Super inicjatywa z nagrodami za rekord Mistrzostw i pobijanie najlepszego wyniku z obecnego sezonu, a także żeby przeprowadzać wywiady. Zawodników jest tak dużo, że przyda się więcej niż jeden mikrofon.
2. Ciekawy pomysł, żeby zaangażować kibiców i zebrać ich opinie, oczekiwania wobec zawodów. Uważam, że taka incjatywa w przyszłości może zachęcić do wzrostu frekwencji kibiców i większego zaangażowania w kibicowaniu najlepszym w Polsce.
3. Piątka w Piątek, jeśli ktoś mieszka w pobliżu, albo będzie śledził Mistrzostwa na żywo też bardzo fajnie.

Duże i miłe zaskoczenie pod wieloma względami. Powodzenia w całej akcji i oby przełożyło się na ciekawą rywalizację, a także mocne wyniki zawodników!

przemasso
przemasso
18 dni temu

Kto tak precyzyjnie wyliczył ile warta jest każda urwana sekunda? 🙂

JJr
JJr
17 dni temu
Reply to  przemasso

Da sie to zgadnąć 😉

Bartłomiej Falkowski
Bartłomiej Falkowski

Biegacz o wyczynowych aspiracjach, nauczyciel wychowania fizycznego i wielbiciel ciastek. Lubi podglądać zagranicznych biegaczy i wplatać ich metody treningowe do własnego biegania.