1b586d6c97d34eedbe549beabb8e1af9
26 czerwca 2024 Iza Żaczek Newsy

Pierwsi zawodnicy przetestowali fioletową bieżnię na Stade de France


We wtorek na Stade de France odbył się operacyjny test lekkoatletyczny, podczas którego młodzi sportowcy z Francji i innych krajów przetestowali obiekty przeznaczone na różne zawody lekkoatletyczne, które odbędą się na stadionie podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024.

Renowacja Stade de France, przygotowująca stadion na Igrzyska w Paryżu, rozpoczęła się w 2021 roku. W ramach modernizacji zainstalowano prawie 150 sportowych reflektorów LED, które są energooszczędne, oraz światła architektoniczne do iluminacji dachu stadionu, tworzące efektowne pokazy świetlne.

Stadion został również wyposażony w ogromne ekrany o powierzchni ponad 240 metrów kwadratowych, co odpowiada wielkości kortów tenisowych. Podczas igrzysk olimpijskich na Stade de France odbędą się 43 konkurencje lekkoatletyczne, 160 zawodów paraatletycznych oraz dwa mecze rugby.

źródło : X – Paris 2024

„Szczerze mówiąc, tor wygląda świetnie. Czułem się, jakbym latał, mimo że na początku mojego biegu miałem kiepski start,” powiedział francuski sprinter Raphaël Guillaume. „Udało mi się jednak nadrobić ponad dziesięć sekund. Choć nie pobiłem swojego rekordu życiowego, to bieganie tutaj było niesamowitym doświadczeniem. Tor jest świetny do startów.”

Przypomnijmy, że Igrzyska Olimpijskie rozpoczynają się dokładnie za miesiąc, 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia 2024 roku.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Prawda
Prawda
16 dni temu

Spedalona i tu bieżnia .

Ron
Ron
16 dni temu

Zastanawiam się czy ktoś moderuje to forum. czy ktoś weryfikuje wpisy takich debili jak ty.