DSC04696 2
11 lipca 2024 Joanna Jóźwik Audio

Trzeba być wariatem by skakać o tyczce – Monika Pyrek-Rokita PODCAST


Monika Pyrek-Rokita to wybitna polska lekkoatletka, tyczkarka. Wielokrotnie stawała na podium mistrzostw świata i Europy. Przez cały okres swojej kariery poprawiała rekord Polski aż 68 razy. Jej rekord życiowy wynosi 4,82 m. Czy zdajesz sobie sprawę, jak to jest wysoko? Jeśli nie, to pomyśl, że to mniej więcej wysokość drugiego piętra budynku.

Monika, po zakończeniu swojej sportowej kariery, podjęła się wielu ciekawych wyzwań, takich jak występ w Tańcu z Gwiazdami czy prowadzenie poranków w radiu. Z pomocą męża, managera, założyła Fundację Moniki Pyrek, która prężnie działa, aby skutecznie zachęcać dzieci do uprawiania sportu.

Czasy, gdy była czynną zawodniczką, wspomina z sentymentem. Nie jest to jednak wspomnienie przez pryzmat startów czy najbardziej udanych skoków, ale przez ludzi, których spotkała. To właśnie otoczenie i wspólne spędzanie czasu uważa za największą wartość, jaką wyniosła z zawodowego sportu. Wspomina również, że sport ją ukształtował. To dzięki niemu jest w stanie dużo lepiej rozwijać się w innych obszarach życia. Lepiej znosi niepowodzenia i z większą pokorą podchodzi do nauki nowych rzeczy.

W rozmowie przybliża nam swoją koronną konkurencję, jaką jest skok o tyczce. Dowiesz się m.in. dlaczego ten sport warto obejrzeć na żywo, na stadionie. Dlaczego bywa tak, że zawodnicy nie są w stanie oddać skoku? Skąd wynika blokada? Jakie zagrożenia niesie ten sport oraz czego uczy?

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania tej bardzo ciekawej rozmowy z naszą mistrzynią, która teraz przygotowuje się do zupełnie nowej roli. Posłuchajcie, jakiej!

Rozmowę prowadzą Katarzyna Zawistowska i Joanna Jóźwik.

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik

lekkoatletka, olimpijka z Rio, gdzie zajęła 5. miejsce w finale biegu na 800 metrów, brązowa medalistka Mistrzostw Europy