maxresdefault 6
10 czerwca 2024 Adam Kszczot Audio

Trzy złote zasady treningu tempowego – Podcast z Piotrem Rostkowskim


Poznaj trzy złote zasady treningu tempowego, które pomogą Ci uchronić się przed błędami i zrozumieć jak ważna jest to jednostka treningowa. Z Piotrem Rostkowskim rozmawiamy o najcięższym składniku planu treningowego biegacza.

Treningi tempowe są najrzadziej stosowane w całych przygotowaniach do upragnionego startu. Jednocześnie to właśnie po tej jednostce treningowej powinniśmy czuć największe zmęczenie, a dodatkowo przynoszą one największe rezultaty w podnoszeniu formy na wyższy poziom.

Wszystko to nie może odbyć się bez prawidłowego przygotowania zarówno do samego treningu, jak i zbudowania bazy przygotowującej do tego wysiłku. Choć może wydawać się to banalnie proste, warto zastosować się do trzech złotych zasad treningu tempowego, którymi podzielił się z nami Piotr Rostkowski, trener z wieloletnim doświadczeniem, rodowity Podlasianin. Dziękujemy za potężną dawkę wiedzy.

Partnerem podcastu jest województwo podlaskie.

Z podcastu dowiesz się między innymi:

  • Czym jest trening tempowy?
  • Ile potrzebujemy treningu tempowego w naszym planie treningowym?
  • Jak szybko biegać trening tempowy?
  • Jak często robić trening tempowy?
  • Czym jest metoda startowa w treningu tempowym?
  • Jak głęboko możesz się zmęczyć treningiem tempowym?
Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Avatar photo
Adam Kszczot

Adam "Profesor" Kszczot profesjonalny lekkoatleta z 16-letnim doświadczeniem specjalizujący się w biegu na 800m. W swoim dorobku medalowym zgromadził 8 tytułów mistrza Europy, mistrzostwo oraz 3 wicemistrzostwa świata. W treningu podejmował wyzwania godne zawsze wysoko postawionych celów. Poza sportem mówca motywacyjny dzielący się swoim bogatym doświadczeniem, jak i również przedsiębiorca zajmujący się przemysłem elektroenergetycznym oraz rozwijaniem technologii hipoksji dzięki której zdobywał prawdziwe szczyty. Prywatnie domator zakochany w najpiękniejszym sporcie świata czyli golfie.