1 grudnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Lifestyle

Znamy laureatów PZU Run Photo

Damian Kramski, Daniel Frymark i Piotr Dymus to pierwsza trójka w konkursie fotografii o tematyce biegowej – PZU Run Photo. Zwycięskie zdjęcie Damiana Kramskiego, fotoreportera z Gdyni, zostało zrobione z helikoptera. Przedstawia tłum maratończyków na moście Świętokrzyskim w Warszawie.

Są w nim zachowane wszystkie zasady dobrej kompozycji obrazu. To co najważniejsze jest w tym punkcie, gdzie być powinno, czyli nie po środku. Kompozycję uzupełniają skosy – mówi Marek Biczyk, fotoreporter "Przeglądu Sportowego", członek jury konkursu.

Drugie miejsce zdobył Daniel Frymark za portret Ryszarda Kałaczyńskiego, biegacza z Wituni, który ustanowił rekord Guinsessa, pokonując 366 maratonów w 366 dni.

frymark

Trzecie miejsce zdobyły dwie prace Piotra Dymusa (ex aequo). Obie zostały zrobione podczas biegów górskich.

dumus

W konkursie PZU Run Photo oceniane były prace osób zajmujących się fotografią zawodowo lub hobbystycznie. Prace mogły pokazywać zarówno biegaczy amatorów, jak i profesjonalistów. Do konkursu zgłoszono 535 zdjęć (tutaj prezentujemy dziesięć finałowych). Prace oceniali profesjonalni fotografowie Kuba Atys i Marek Biczyk, Michał Witkowski – rzecznik prasowy Grupy PZU oraz Grzegorz Kopacz – redaktor naczelny Press.pl. Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Zdobywca drugiego miejsca 3 tys. zł, a trzeciego – 2 tys. zł. Sponsorem tytularnym jest PZU, a patronem medialnym Bieganie.pl.

Poniżej rozmowy z laureatami i członkami jury.