28 kwietnia 2015 Redakcja Bieganie.pl Zdrowie

ALE – Active Life Energy wprowadza nowości do swojego portfolio


Marka suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych, ALE – Active Life Energy, wprowadza nowe produkty do swojego portfolio. Znalazły się w nim oczekiwane przez klientów shoty magnezowe ALE MagneUp Shot oraz suplement diety ALE OsteoCalcium. W najbliższym czasie do oferty trafi także butelkowany napój izotoniczny ALE Race o smaku cytrynowym. Ponadto, marka poszerzyła sieć dystrybucji o sklepy GO Sport w całej Polsce.

– Nowe suplementy w portfolio ALE to efekt przyjętej przez nas strategii rozwoju linii produktowej, a także wsłuchania się w potrzeby naszych klientów – mówi dr Jakub Czaja, Członek Zarządu ALE sp. z o.o. – Wiele osób, z którymi spotykaliśmy się na targach i eventach sportowych pytało nas o izotonik w butelce, nowe smaki napoju czy shoty magnezowe. Wychodzimy więc naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadzamy ALE MagneUp Shot o smaku pomarańczowym, a niebawem także cytrynowy ALE Race w butelce o pojemności 0,5 litra, która zmieści się na przykład do standardowych koszyczków rowerowych na bidony – tłumaczy.

Już teraz, polski producent oferuje dwa nowe produkty:

 

  • ALE MagneUp Shot – suplement diety w płynnej formie, dostarczający wysoką dawkę łatwo przyswajalnego magnezu wraz z witaminą B6. Obniża uczucie przemęczenia i ryzyko wystąpienia skurczów mięśniowych.
  • ALE OsteoCalcium – suplement diety w kapsułkach. Wspomaga pracę mięśni, poprawia elastyczność kości oraz zwiększa ich twardość i gęstość. Dzięki zawartości wapnia, manganu, miedzi oraz witamin D i K1, wspomaga utrzymanie zdrowych kości, zmniejsza ryzyko urazów i pomaga w utrzymaniu dobrego stanu tkanek łącznych.

 

Prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca, na rynku pojawi się ALE Race Lemon, czyli napój izotoniczny z nową formułą elektrolitowo-węglowodanową o smaku cytryny, który był już samplowany podczas niemieckich targów FIBO oraz DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU. – Mamy bardzo pozytywny feedback od osób, które próbowały nowego ALE Race Lemon. Do tej pory oferowaliśmy ALE Race w dwóch smakach – czerwonego jabłka i maliny – w formie proszku, do rozmieszania z wodą. ALE Race Lemon ma orzeźwiający, cytrynowy smak. Kończymy prace nad finalnym wyglądem opakowania. Produkt pojawi się na rynku najpóźniej w czerwcu – mówi Zuzanna Wesołowska, Specjalista ds. Public Relations w ALE sp. z o.o.

Więcej informacji o nowych suplementach, w tym ich szczegółowe składy oraz zastosowanie, można znaleźć na stronie internetowej ALEnergy.eu. Dostępne są tam również informacje o pozostałej gamie produktów ALE – żelach energetycznych, napojach węglowodanowych i suplementach diety w kapsułkach.

Niemal równolegle z wprowadzeniem nowych produktów, marka ALE poszerzyła także swoją sieć dystrybucji. Od kwietnia, suplementy łódzkiego producenta dostępne są w sklepach sieci GO Sport w całej Polsce. Odżywki ALE można również nabyć w wybranych sklepach sportowych, w najlepszych aptekach w kraju oraz sklepie DOZ.pl. Producent prowadzi też własny sklep online na oficjalnej stronie internetowej ALEnergy.eu. Listę wszystkich punktów sprzedaży ALE można znaleźć TUTAJ.