trening
5 września 2023 Jakub Jelonek Trening

Przygotowania z NBRC do 45. Nationale Nederlanden Maratonu Warszawskiego – tydzień ósmy


New Balance Run Club i bieganie.pl pomagają Wam przygotować się do 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Wielki Bieg odbędzie się 24 września 2023 r. w samym sercu stolicy, a więc wciąż pozostały Wam jeszcze 3 tygodnie, aby dobrze przygotować się do maratonu lub biegów towarzyszących. Na łamach naszego portalu publikujemy plan przygotowań do maratonu opracowany przez rekordzistę Polski w maratonie – Henryka Szosta, a niektóre z treningów możecie wykonać w ramach stacjonarnych zajęć New Balance Run Club.

Plan na kolejny tydzień (od 04.09 do 10.09.2023) to kolejny etap przygotowań do 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Mamy nadzieję, że udało Wam się zrealizować założenia treningowe zaplanowane w poprzednich tygodniach.

NB RC czerwiec 117

Za program treningowy odpowiada rekordzista Polski w maratonie – Henryk Szost. Plan możecie realizować samodzielnie, na własnych ścieżkach biegowych, ale wraz z New Balance Run Club dajemy Wam możliwość wykonywania niektórych treningów wspólnie. Treningi NBRC odbywają się od poniedziałku do czwartku w różnych miejscach Warszawy: w okolicach Stadionu Narodowego, na Kępie Potockiej, Stadionie Agrykoli czy na Żoliborzu (SP 65). Oczywiście możecie przesunąć kolejne dni z poniższego planu, by dopasować je do zajęć stacjonarnych w Warszawie.

Plan na szósty tydzień:

DataDzień tygodniaTrening
04.09Pn
05.09WtBC1 12 km
06.09ŚrBC1 4–6 km +8-10×100-300 m p. trucht + BC1 1–2 km + 6×100 m rytmy+ BC1 2 km
07.09Czw
08.09PtBC1 12 km + 10×100 m rytm
09.09SoBC1 3 km + BC2 8-12 km+ BC1 2 km
10.09Nd

Powyższy plan treningowy jest skierowany dla osób trenujących 4–5 razy w tygodniu i jest dość uniwersalny. Zawodnicy trenujący do maratonu powinni dopasowywać prędkości biegowe i liczbę przebiegniętych kilometrów do własnych możliwości. Do realizacji tego planu należy wejść już rozbieganym i na pewno nie po dłuższej przerwie. Życzymy Wam powodzenia w przygotowaniach do 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Przypomnijmy, że w maratoński weekend odbędą się także inne biegi: Nice To Fit You Warszawska Dycha, Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz biegi dziecięce. 

Bądź na bieżąco
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Jelonek
Jakub Jelonek

Były chodziarz, który nieustannie dokądś zmierza (wielokrotny reprezentant Polski i dwukrotny olimpijczyk – z Pekinu i Rio). Współautor biografii Henryka Szosta, Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota oraz książki „Trening mistrzów". Doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Pracownik Uniwersytetu Jana Długosza, a także trener lekkoatletycznych klas sportowych w IV L.O. w Częstochowie. Działa też jako sędzia i organizator imprez, nie tylko sportowych.