24 września 2007 Redakcja Bieganie.pl Trening

Kalkulator BMI


Poniższy test może być stosowany przez ludzi obojga płci i dowolnego wieku

Współczynnik masy ciała (WMC) pochodzący od angielskiego współczynnika BMI (body mass index) i służy rozpoznawaniu nad- i niedowagi szkodzących organizmowi.

Popularnie uznaje się iż prawidłowa waga daje wynik między 20 a 25. Zakres, który na podstawie licznych badań statystycznych jest uważany za najbezpieczniejszy dla zdrowia wynosi:

  • 22,0 – 23,5 dla kobiet
  • 23,5 – 25,0 dla mężczyzn

Twój wzrost:
cm

Twoja waga:
kg

Wartości mniejsze niż 20,7 u mężczyzn i 19,1 u kobiet uważane są za wskaźnik niedowagi, która może być szkodliwa dla zdrowia.

Wartości wskaźnika WMC większe niż 25 są powiązane ze zwiększonym ryzykiem zapadnięcia na choroby serca, cukrzycę i inne choroby. Najwyższy czas poprawić nawyki żywieniowe i zwiększyć aktywność fizyczną.
Wynik powyżej 30 to poważne ostrzeżenie: wzrasta ryzyko powstania wielu schorzeń układu krążenia, a nawet pewnych rodzajów raka. Należy jak najszybciej podjąć zdecydowane działanie – rozpocząć regularną aktywnoąć ruchową i przemyśleć dietę.

Uwaga:
powyższy kalkulator działa używając skryptu JavaScript. Jeśli masz z nim problemy sprawdź czy Twoja przeglądarka obsługuje JavaScript i jego obsługa jest włączona.

Możliwość komentowania została wyłączona.