aidastri 1
6 grudnia 2022 Mikołaj Raczyński Trening

adidas Runners Tricity – społeczność biegowa w Trójmieście


new balance
adidas
Partner publikacji

Od maja mieszkańcy Trójmiasta i okolic mogą uczestniczyć w darmowych treningach grupowych organizowanych w ramach adidas Runners Tricity. Zajęcia są dostosowane zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych biegaczek i biegaczy. Co dają takie treningi? Jak do nich dołączyć?

Treningi grupowe pod okiem trenerów są jedną z najskuteczniejszych i – co najważniejsze – najbezpieczniejszych metod treningowych. Nic tak nie napędza do treningu jak koleżanki czy koledzy u boku, a jeśli nad wszystkim czuwa trener, to sukces wydaje się być blisko. To wszystko jest możliwe w ramach darmowych treningów grupowych organizowany w Gdyni i Gdańsku przez społeczność adidas Runners Tricity.

Trenerzy adidas Runners Tricity

adidas Runners Tricity to społeczność trójmiejskich biegaczek i biegaczy oraz osób aktywnych fizycznie zrzeszona przez markę adidas. W ramach tej inicjatywy 3 razy w tygodniu organizowane są treningi, podczas których poza rozwojem sportowym liczy się dobra atmosfera i poczucie wspólnoty.

Trójmiejskie biegaczki i biegacze mogą ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych trenerów:

  • Florian Pyszel (kapitan adidas Runners) – pasjonat biegów górskich, który prowadzi również podcast biegowy Świat Okiem Biegacza,
  • Krzysztof Żygenda (trener) – zajawkowicz, który uwielbia pogoń za rekordami życiowymi,
  • Weronika Orczyk (trenerka) – fanka biegania w terenie, ale również treningów siłowych i funkcjonalnych.
adidastri

Dla kogo są treningi adidas Runners Tricity?

Treningi są przeznaczone zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i tych, które ambitnie walczą o życiówki. Jak powiedział nam kapitan adidas Runners Tricity Florian Pyszel: „w naszej grupie mamy osoby biegające poniżej 35 minut na 10 km, ale także takie, które nigdy nie wystartowały w zawodach. Przekrój jest ogromny, a my, jako trenerzy, staramy się, aby każdy, niezależnie od poziomu, czuł się zaopiekowany”.

Jakie treningi są prowadzone?

Zajęcia nie polegają tylko na samym bieganiu i każdy znajdzie coś dla siebie. We wtorki odbywa się trening techniki biegu, w trakcie którego uczestnicy wykonują ćwiczenia sprawnościowe i udoskonalające ruch biegowy. W czwartki biegaczki i biegacze wykonują trening interwałowy na stadionie, na który w zależności od kalendarz startowego trenerzy przygotowują różne zadania, najczęściej są to odcinki od 200 do 800 metrów. Z kolei w sobotę uczestnicy społeczności spotykają się na gdyńskim Bulwarze i spokojnie biegają. Dla jednych jest to świetny trening wprowadzający do przygody z bieganiem, a dla innych czas na pogawędki i mile spędzone przedpołudnie.

316815261 2701829729951876 3845911660437621984 n

Dlaczego warto wziąć udział w treningach adidas Runners Tricity?

Chyba najlepiej oddać głos Florianowi, któremu zadaliśmy to pytanie: „Myślę, że naszą największą zaletą jest to, że mamy wspaniałą grupę, a dzięki niej przebiegnięte kilometry upływają dużo przyjemniej. Dodatkowo każdy z trenerów posiada dużą wiedzę, każdy z nas ma przeszłość lekkoatletyczną, Weronika biegała 100 metrów przez płotki i uprawiała wielobój, Krzysiek biega 30 minut na 10 km, ja specjalizuję się aktualnie w biegach górskich, dzięki czemu każdy ma trochę inne podejście do sportu, ale zawsze znajdujemy wspólny mianownik”. 

Jak dołączyć do społeczności?

Społeczność adidas Runners Tricity jest otwarta dla wszystkich – zarówno początkujących biegaczek i biegaczy, jak i osób regularnie startujących w zawodach.  Treningi są w pełni darmowe. Wystarczy ściągnąć aplikację adidas Running, zapisać się do społeczności addias Rrunners Tricity i przyjść na pierwszy trening. Najnowsze informacje i aktualne harmonogramy treningów są dostępne również na grupie adidas Runners Tricity na Facebooku.

adidasschedule

Możliwość komentowania została wyłączona.

Mikołaj Raczyński
Mikołaj Raczyński

Trener biegania. Zwolennik upraszczania treningu i sprowadzania biegania do maksymalnej dawki radości. W wolnych chwilach podbija scenę amatorskiego kolarstwa szosowego. Znany także jako Biegający Filozof.