2 października 2016 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Under Armour gotowe do biegu


Zanim zawodnik na linii startu usłyszy „do biegu gotowi”, dużo czasu i energii przeznacza na właściwe przygotowanie. Marka Under Armour przypomina, że etap planowania startu warto jest zacząć od kompletowania właściwego zestawu odzieży, a obuwia w szczególności.  
 
It Comes From Below – przypomina amerykańska marka, wskazując na obuwie jako podstawę każdego treningu z bieganiem na czele. Dobrze dobrane, nie tylko pod względem rozmiaru, ale typu biegu i przeznaczenia, stanowi bazę, od której należy rozpocząć przygotowanie sprzętu. W następnej kolejności sportowiec może pomyśleć o pozostałym ekwipunku: odzieży i akcesoriach, które sprawdzą się w zmiennych okolicznościach treningowych.

Kolekcja przygotowana z myślą o biegaczach powinna obowiązkowo zawierać odzież w technologii bezszwowej (aby biegać bez otarć) oraz z zastosowaniem skutecznych systemów wentylujących, wiatrochronnych i wodoodpornych, a zwłaszcza butów do zadań specjalnych. Under Armour linię „RUN” rozwinęło do perfekcji, sięgając po najnowocześniejsze i skuteczne rozwiązania technologiczne w pełnym wyposażeniu każdego biegacza.  
   
Tkaniny w nowej kolekcji jesień/zima 2016 bazują na innowacjach opatentowanych przez markę Under Armour. Znajdziemy tutaj: pierwszą na świecie bawełnę techniczną Charged Cotton,  która schnie 5 razy szybciej niż tradycyjne bawełniane włókno, czy też „inteligentne docieplenie”, w dwóch odmianach, jako Cold Gear  Reactor, dostosowujące się do każdej aktywności i zmiennych warunków atmosferycznych oraz powłokę Cold Gear Infrared, zapewniającą komfort cieplny, zwiększający się wraz z czasem treningu. Wśród zastosowanych rozwiązań oczywiście nie mogło zabraknąć klasyki sportów outdoorowych, czyli ochrony przed wiatrem i deszczem, przez amerykańską markę nazwaną technologią UA Storm o 3 różnych poziomach zaawansowania.

Z myślą o sportach outdoorowych powstało hybrydowe połączenie bluzy i kurtki pod jedną nazwą –  Swacket. Nowe rozwiązanie chroni przed jesiennymi kaprysami pogody, stanowiąc dopasowaną tarczę podczas treningów w wietrzne i deszczowe dni.

Dla biegaczy, poza szeroką gamą odzieży, marka przygotowała wybór specjalistycznego obuwia z podziałem na przeznaczenie, preferencje biegaczy.

Bandit 2 przeznaczony do pokonywania długich dystansów dla biegaczy szukających przedewszystkim wysokiego poziomu amortyzowania, drop 10 mm, 2-częsciowa amortyzująca podeszwa środkowa.

ua bandit

Gemini 2.1 przeznaczony jest do biegów długodystansowych dla biegaczy szukających amortyzowania i podwyższonego poziomu stabilizacji, drop 8 mm.

ua gemini

Model Slingride z cholewką wykonaną z niezwykle wytrzymałego włókna Dyneema®, przeznaczony jest dla biegaczy szukających swobody i lekkości, raczej do krótszych dystansów, drop 6 mm.

ua slingride

Wszystkie buty w kolekcji wykonano technologią bezszwową, a elementy połączono za pomocą ultradźwięków.

Pamiętając, że obuwie to podstawa każdego treningu, szczególnie biegowego, Under Armour stawia na jakość przygotowanych propozycji. Z nowymi propozycjami marki można zapoznać się w sklepie internetowym wyłącznego Importera i Dystrybutora Generalnego w Polsce pod adresem: www.mmsport.com.pl.

Możliwość komentowania została wyłączona.