17 kwietnia 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

TomTom zaprojektował nowe sportowe zegarki GPS


Amsterdam, 17 kwietnia 2013 r. – Firma TomTom zaprezentowała dziś nową linię zegarków GPS dla biegaczy, rowerzystów i pływaków. Nowe, bardzo cienkie sportowe zegarki GPS TomTom Runner i TomTom Multi-Sport oferują duży wyświetlacz, pełnoekranowe graficzne narzędzia treningowe oraz, jako pierwsze produkty na rynku, sterowanie za pomocą jednego przycisku, co ułatwia dostęp do informacji oraz pomaga w osiągnięciu celów treningowych.
„Wiemy, że większość zegarków GPS dostępnych na rynku jest zbyt duża i trudna w użyciu podczas treningu” — powiedziała Corinne Vigreux, dyrektor zarządzający, TomTom Consumer. – „Podobnie jak nasze intuicyjne produkty nawigacyjne, które zmieniły sposób, w jaki ludzie docierają z punktu A do B, nowe ultra-cienkie zegarki GPS są bardziej komfortowe i o wiele prostsze w obsłudze. Biegacze i osoby uprawiające wiele dyscyplin sportowych mogą teraz błyskawicznie sprawdzić swoje wyniki, co ułatwi im osiągnięcie postawionych celów sportowych”.

TomTomRunner MultiSport

Bardzo duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości

Nowe zegarki TomTom są wyposażone w duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i kontraście, który ułatwia biegaczom i osobom uprawiającym wiele dyscyplin szybkie sprawdzenie pokonanego dystansu, czasu oraz tempa, również przy dużym nasłonecznieniu.
 
Graficzny asystent treningowy

Nowe zegarki oferują opracowane przez firmę TomTom narzędzie o nazwie Graphical Training Partner (Graficzny Partner Treningowy). Czytelna, pełnoekranowa grafika pomaga użytkownikom efektywnie wykorzystywać czas poświęcony na ćwiczenia. Mogą sprawdzać swoje bieżące wyniki w trzech graficznych trybach treningowych: 
• Wyścig. Spróbuj pobić swój rekord albo czas ostatniego biegu. Obserwuj w czasie rzeczywistym przebieg ćwiczeń w postaci graficznej, aby ciągle ulepszać swoje wyniki.
• Cel. Ustaw jako cel odległość, czas lub spalone kalorie i śledź postępy dzięki prostym, pełnoekranowym wykresom i alarmom.
• Strefa. Ustaw docelowe tempo albo szybkość bicia serca (z opcjonalnym monitorem rytmu serca) i monitoruj postępy dzięki prostym pełnoekranowym wykresom w trakcie treningu.
Sterowanie jednym przyciskiem

Nowe zegarki TomTom oferują intuicyjny pojedynczy przycisk, który pozwala na łatwą, czterokierunkową nawigację po menu, kluczowych statystykach i funkcjach zegarka. W przeciwieństwie do większości zegarków GPS dostępnych na rynku, które są wyposażone w wiele niewielkich, trudnych w obsłudze przycisków, zegarki TomTom można łatwo obsługiwać w ruchu i we wszystkich warunkach pogodowych, również w rękawiczkach.
Oprócz łatwo dostępnych informacji o treningu zegarki TomTom Runner i TomTom Multi-Sport oferują zaawansowane funkcje, odpowiadające na potrzeby biegaczy i entuzjastów wielu dyscyplin sportowych:
• Bardzo cienka konstrukcja. Zegarek ma zaledwie 11,5 mm grubości. Mogą go wygodnie nosić zarówno mężczyźni, jak i kobiety, bez względu na rozmiar nadgarstka.
• Śledzenie ruchu we wnętrzach. Zegarek precyzyjnie śledzi biegi wewnątrz budynków za pomocą wbudowanych czujników, które zliczają kroki, 
aby użytkownicy mogli monitorować tempo i odległość nawet podczas ćwiczeń na bieżni.  
• QuickGPSFix. Szybsze ustalanie dokładnej lokalizacji dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii satelitarnych GPS i GLONASS. 
• Zgodność z wieloma platformami. Możliwość synchronizacji, analizy oraz udostępniania wyników w popularnych serwisach dla biegaczy i na platformach społecznościowych, takich jak TomTom MySports, MapMyFitness, RunKeeper, TrainingPeaks i MyFitnessPal. 
• Bardzo wytrzymały wyświetlacz. Szkło odporne na zarysowania 
i uderzenia zapewnia czytelność ekranu nawet po wielu treningach.
• Odporność na warunki atmosferyczne i wodę. Zegarek jest wodoszczelny do głębokości 50 metrów/ciśnienia 5 atmosfer.
• Wydajna bateria. Nawet 10 godzin pracy na baterii  (przy włączonym trybie GPS).
• Obsługa Bluetooth®. Łączność z czujnikami za pomocą najnowszej technologii bezprzewodowej.
• Monitor rytmu serca (opcjonalne akcesorium do zegarków TomTom Runner i TomTom Multi-Sport). Bluetooth® Smart Heart Rate Monitor pozwala śledzić rytm serca, aby kontrolować wagę, wydajność lub prędkość.
TomTom Multi-Sport oferuje wszystkie funkcje modelu TomTom Runner, a ponadto pozwala osobom uprawiającym wiele dyscyplin sportowych śledzić odległość, czas, prędkość i inne kluczowe parametry podczas jazdy na rowerze lub pływania. TomTom Multi-Sport jest również wyposażony w następujące dodatkowe funkcje i opcje:
• Uchwyt do montażu na rowerze Pozwala zamontować zegarek na rowerze, dzięki czemu można łatwo obserwować kluczowe statystyki podczas jazdy.
• Czujnik tempa (opcjonalne akcesorium do zegarka TomTom Multi-Sport). Umożliwia śledzenie tempa, prędkości i odległości w budynkach i pod gołym niebem.
• Wbudowany wysokościomierz (niedostępny we wszystkich produktach). Dokładnie śledzi wysokość, wznoszenie, opadanie i nachylenie za pomocą wbudowanego wysokościomierza barometrycznego.
• Czujnik ruchów pływackich. Monitoruje szczegółowe statystyki pływackie, takie jak nawroty, ruchy rąk, czas oraz prędkość i oblicza wynik SWOLF, który prezentuje efektywność pływania.
Termin wprowadzenia zegarków TomTom Runner i TomTom Multi-Sport na rynek polski nie jest jeszcze znany.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tomtom.com/sports.
Informacje dot. dzisiejszych premier produktowych można znaleźć na: www.tomtom.com/launch.

Możliwość komentowania została wyłączona.