12 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

TomTom GPS Runner – FIX 1.5.1


tomtom150TomTom wypuścił kolejną aktualizację oprogramowania TomTom GPS Runner. Dwie podstawowe zmiany to:

– dodana opcja STOPERA – czyli bez konieczności czekania na GPS. To jest zmiana minimalna, już w tym momencie nie trzeba było czekac na GPS bo można było wybrać opcję TREADMILL gdzie wykorzystywany był czujnik inercyjny ale wtedy trzeba było ustawić jak ma wyglądac ten trening (czy międzyczasy a jeśli tak to w jaki sposób łapane, czy interwały) a opcja STOPWATCH pozwala od razu przejść do stopera z medzyczasami bez konieczności dokonywania dodatkowych ustawień

– zmieniony został sposób pauzowania treningu – rozumiem, że wg projektantów można było przez nieuwage wcisnąć przycisk w taki sposób, że pauzowało to trening. W tym momencie trzeba przytrzymać przycisk przez około 3 sekundy – dopiero wtedy następuje zatrzymanie.

Mnie osobiście ucieszyłoby poprawienie kwesti łapania międzyczasów – ekran jest tak czuły, że wczoraj, kiedy rękaw wilgotnej kurtki okrywał zegarek "LAPOWANIE" następowało dosłownie co chwilę, wbrew mojej woli. Denerwujące.

Na grudzień TomTom zapowiada wprowadzenie bardziej zaawansowanych ustawień treningu interwałowego oraz lepiej zaprojektowany trening w oparciu o strefy tętna.