12 listopada 2013 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Timex Run Traine 2.0 – firmware V.29


runtrainer150Timex wydał nowy firmware do zegarka Timex Run Trainer 2.0 (V.29). Zmiany jakie zostały dodane to:

– rozgrzewka i schłodzenie w treningu interwałowym (na bazie czasu lub dystansu)
– nowe wartości które można dodać na ekranach zarówno w treningu ze Stoperem i jak w treningu interwałowym (Total Time – czyli czas łączny treningu, który biegnie nawet jeśli zatrzymamy stoper i resetuje sie dopiero po zapisaniu treningu, numer okrążenia, godzina dnia.

Dodano jeszcze kilka drobiazgów oraz poprawiono jakieś "mniejsze błędy".

To co nas interesuje to podstawowa sprawa – czy Timex poprawił działanie GPS? Z poprzednich obserwacji (LINK)wnioskowaliśmy, że Timex Run Trainer 2.0:

– lokalizował satelity dłużej niż większość dostępnych na rynku zegarków (porównywaliśmy to z: Polar RC3 GPS, Garmin 610, TomTom Runner).

– gubił sygnał

W tym celu odbyłem dwa treningi po aktualizacji oprogramowania.

Trening 1, niebo zachmurzone. Czas lokalizowania satelitów przez Timex: około 25 minut w marszu, potem truchcie potem zatrzymanie na kilka minut (TomTom i Garmin – około 1 minuta). Krótki trening, niecałe 6 km, brak przerwania sygnału.

Trening 2, niebo czyste. Czas lokalizowania satelitów – około 3 minuty (TomTom – 10 sek). Trening niecałe 9 km. Widoczne zerwanie sygnału. Widać jednak, że następuje to w tych samych momentach co zerwanie wskazań tętna (choć w teście było widać, że nie tylko wtedy – LINK – tam wspólne zerwanie wskazań tętna widoczne było tylko około 22 minuty). Ale sugeruje to, że może być to problem z wadliwym egzemplarzem, czyli jakimś problemem z komunikacją pomiędzy nadajnikami i odbiornikiem a nie samym urządzeniem GPS.

Prawdopodobne jest zatem, że egzemplarz, który testowaliśmy był wadliwy. Postaramy się to wyjaśnić.

Możliwość komentowania została wyłączona.