13 września 2010 Redakcja Bieganie.pl Sprzęt

Rower, Bieg, Fitness – pasjonaci ze Szczecina.


Po krótkiej przerwie znów odwiedzamy specjalistyczny sklep dla biegaczy. Tym razem jesteśmy w Szczecinie, mieście kojarzonym przez biegaczy z mitingiem Elite Pedros Cup i zapewne też z autorem książki, który stał się elementarzem dla biegaczy, Jerzym Skarzyńskim.

rbf 540

Książka, która wyszła spod ręki znanego biegacza, trenera i propagatora biegania nie tylko w Szczecinie, ale też w całym kraju stała się bestsellerem wydawniczym wśród amatorów biegów. Sam  autor, Jerzy Skarzyński, miał swój mały epizod w projekcie zwanym RBF. Jak wspomina jeden z założycieli sklepu, Artur Kasprzak, kiedy uczęszczał jeszcze do szkoły średniej na początku lat dziewięćdziesiątych biegając w sekcji LA klubu Budowlani Szczecin, to właśnie Pan Jurek był wtedy jego trenerem. Po kilku latach Artura zaczęło bardziej kręcić MTB. Tam poznał swojego obecnego wspólnika Marcina, który też zajmuje się sportami walki trenując i szkoląc zawodników. Na dzień dzisiejszy obydwaj koledzy również biegają.

Właśnie ta interdyscyplinarność miała wpływ na kształt sklepu. Wizja panów z RBF oparta jest na specjalizacji w 3 popularnych dyscyplinach sportu: kolarstwie, bieganiu i fitness. My skupimy się na tej dla nas najważniejszej – bieganiu.

rbf sklepRBF powstał w lutym 2009 roku w ścisłym centrum Szczecina. Początek był skromny, zaledwie 20m2, gdzie może było przytulnie, ale było to zdecydowanie za mało miejsca, jak na potencjał sportowy miasta. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku w Szczecinie był rozrost salonu do 100m2, a pod jego strzechą znalazły się takie marki jak: Asics, New Balance, Saucony, Brooks, Rogelli, Ronhill, Axon, O-Style, Salomon. Jak na specjalistyczny sklep przystało, nie brakuje tu bieżni pomagającej dobrać obuwie. Prowadzone są również zewnętrzne akcje doboru obuwia (np. Asics FootID) oraz spotkania m.in. z Jurkiem Skarżyńskim. Jednak ważniejsze przy doradztwie odpowiedniego modelu buta jest doświadczenie i wiedza, która pozwala na kompetentną obsługę każdego klienta, co z kolei przekłada się na ogromną liczbę stałych i zadowolonych klientów.

rbf asicsfootid 4802

Jak zdradzili mi właściciele sklepu w planach jest otwarcie kolejnego punktu RBF w innym mieście. Innym pomysłem jest zorganizować „cholernie dobry bieg” w okolicy wykorzystujący walory wspaniałych terenów dookoła Szczecina – Puszczy Wkrzańskiej i trochę bardziej pagórkowatej Puszczy Bukowej.”

rbf zalozyciele
Założyciele RBF w akcji, od lewej: Artur i Marcin

Byłem, widziałem i słyszałem. RBF to sklep warty polecania, za którego mogę się podpisać obiema rękami i obiema stopami. Myślę, że każdy klient poczuje się tu tak samo dobrze jak ja.

FORUM DYSKUSYJNE

W dniach 20-22 września odbędzie się badanie na FOOT ID.

RBFSport.pl, www.rbfsport.pl
Stacjonarny/Internetowy
Szczecin Ul. Jagiellońska 4
(50m od Placu Lotników)
pon – pt: 11.00 – 18.00, sob: 11.00 – 14.00
E-mail: sklep@rbfsport.pl
tel. +48 510991782

rbf strona

Możliwość komentowania została wyłączona.